Дистанційне навчання очима магістрів спеціальності "Комп’ютерна інженерія"
Бесіда із магістрами першого курсу Олексієм Савощенко та В’ячеславом Меркуловим.
Світова пандемія диктує нові правила життя суспільства і ми маємо до них звикати. Ці зміни також стосуються організації навчального процесу. Магістри – істоти котрі можуть швидко адаптуватись до будь-яких умов. Для цього потрібно наступне:
- гаджети та інтернет;
- програма навчання;
- вмотивованість та дисципліна.
Перші два пункти у сучасного студента є за замовчуванням. Але не все так просто з дисципліною, особливо в умовах ізоляції, коли життя ніби зупиняється. Викладачі не мають змоги особисто контролювати студентів. Проте все залежить від бажання студента. Кожен з нас має створити навколо себе всі умови для навчання, для активного розвитку у фаховому рості. Ще одним недоліком дистанційного навчання може стати сім’я, яка інколи тебе відволікатиме.
Меркулов В’ячеслав
Адаптуватися мені було не складно, так як я звик інколи працювати з дому. Те, що потрібно опрацьовувати більше інформації самостійно для мене не є недоліком, оскільки я вважаю, що кожен студент має вміти самостійно шукати та опрацьовувати потрібну йому інформацію. Ця навичка є набагато важливішою, аніж коли тобі одразу дають всю необхідну інформацію.
Савощенко Олексій
Особисто для себе я бачу досить багато переваг у дистанційному навчанні. Перш за все, економія часу на дорозі в університет. Тепер цей час можна витратити на саморозвиток, або на те, щоб довше поспати. Для багатьох студентів це чудовий шанс поєднувати роботу та навчання вдома в комфортних умовах.
Наші лекції проходять на онлайн платформах E-learn і Webex. Ми слухаємо матеріал, отримуємо та робимо завдання, задаємо питання та спілкуємося з викладачами з приводу навчального процесу.
Той хто хоче отримати знання, буде навчатись навіть з мінімальними умовами. Дистанційне навчання не є чимось поганим, це просто інший підхід до навчального процесу.
Валерій Лахно
завідувач кафедри