Науково-практичний міжнародний семінар на тему “Оцінка ризику контрольованої деревини для України”
11-12 жовтня ц.р. на базі ВП НУБіП "Боярська ЛДС" України відбувся науково-практичний міжнародний семінар на тему “Оцінка ризику контрольованої деревини для України”.
У семінарі взяли участь зацікавлені сторони, що представляють екологічні (неурядові екологічні організації), соціальні (профспілки) та економічні (деревообробні підприємства) інтереси, наукові і освітяни (НУБіП України, НЛТУ, УкрНДІЛГА), органи державної влади (Держлісагентство), міжнародні організації, які опікуються захистом лісів і невиснажливим використанням лісових ресурсів (FSC та WWF) та інші учасники (ДП “Укрлісконсалтинг”).
11 жовтня науковці НУБіП України, УкрНДІЛГА, представники міжнародних організацій та експерти органів сертифікації доповіли про виконане дослідження з питань оцінки ризику контрольованої деревини для України. Зміст оцінки полягав у ідентифікації територій на яких існує загроза утворення і подальшої реалізації лісопродукції з не прийнятних категорій, зокрема: незаконна деревина; деревина отримана з порушенням громадських і традиційних прав, деревина, заготовлена в лісах, де високі охоронні цінності знаходяться під загрозою лісогосподарської діяльності; деревина отримана в результаті трансформації лісів у плантації або нелісові землі; деревина з лісів, де вирощуються генетично модифіковані організми.
Проведена робота була високо оцінена учасниками семінару враховуючи нагальну необхідність науково-методичного і інформаційного забезпечення реалізації Регламенту ЄС № 995/2010 з питань деревини, яка вимагає підтвердження легальності походження деревної продукції з України. Складовою підтвердження легальності походження деревини є оцінки ризику.
12 жовтня відбулося виїзд на демонстраційні ділянки ВП НУБіП України “Боярська ЛДС”, підготовлені у відповідності з вимогами лісової сертифікації за схемою FSC. Була продемонстрована практика лісогосподарської діяльності з дотриманням інтересів місцевих громад, забезпечення мінімізації впливу на навколишнє природне середовище і забезпечення збереження біорізноманіття, зокрема, зникаючих і рідкісних видів тварин і рослин.