«Як парость виноградної лози, плекайте мову…»: у Бережанському агротехнічному коледжі відбувся конкурс знавців рідної мови

10 листопада 2019 року
     «Як парость виноградної лози, плекайте мову…» – саме під таким гаслом і назвою 6 листопада у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» в рамках тижня циклової комісії гуманітарних дисциплін відбувся конкурс знавців рідної мови, приурочений до Дня української писемності та мови, що відзначають в Україні щорічно 9 листопада (в православному календарі – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія).

     Перед початком конкурсу його ведучі, викладачі циклової комісії гуманітарних дисциплін – Степан Жеребецький та Василь Лещук – наголосили на значенні мови, цього найнезбагненнішого і найдосконалішого феномена людського суспільства, в житті кожної людини й народу загалом.

     А далі був сам конкурс, в якому взяли участь студенти перших (ОФП-11М, ЕкЕо-11М та К-11М) та других (ОФП-21М, ЕкЕо-21М та К-21М) курсів, демонструючи свої знання крилатих висловів про мову відомих поетів та пісень, покладених на слова поетів (конкурс «Один із восьми або відомі люди у мові та пісні»), удосконалюючи вміння образно мислити та аналізувати фразеологізми й пояснювати їх за допомогою синонімів й антонімів, мови рухів та жестів (конкурси «Фразеологія» та «Конкурс капітанів»).
     Найпринциповішим виявився заключний, четвертий конкурс – «Алхімія слова». Студентські команди показали відмінні знання й вміння винаходити «огонь в одежі слова» – будувати нові слова із запропонованого.

     Приємною та несподіваною родзинкою конкурсу була участь в ньому викладачів української мови та літератури коледжу (Ганни П’єнтак, Оксани Зборівської, Олександри Бойко, Галини Процик) та адміністрації коледжу (Світлани Пилипишин – директорки коледжу, Ірини Тернової та Маріанни Михайлинин – завідувачок відділення економіки і прикладної екології та відділення комп’ютерної інженерії та електротехніки). Вони для дівчат та хлопців, що брали участь в конкурсі в складі команд груп, були «тренерами»-викладачами, маючи можливість стати в кожному з конкурсів паличкою-виручалочкою, допомагаючи відповідати на питання.

 

     Як і в будь-якому конкурсі, були переможці й переможені. Найкраще впорались з усіма завданнями студентки групи ЕкЕо-21М («тренер» викладач Ганна П’єнтак), отримавши, крім грамоти (грамотами нагороджені всі команди), цінні подарунки – книжки, якими вони, сподіваємось, поділяться (для прочитання) з іншими командами й які допоможуть збагатити словниковий запас студентів й поглибити вміння правильно будувати власне висловлювання.

Степан Жеребецький,
викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook