Участь ректора НУБіП України академіка Д.О. Мельничука у засіданні керівного комітету Всесвітнього консорціуму установ вищої аграрної освіти та досліджень (GCHERA)

25 червня 2012 року
Нещодавно ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України академік Д.О. Мельничук повернувся з Риму (Італія), де взяв участь у засіданні керівного комітету Всесвітнього консорціуму установ вищої аграрної освіти та досліджень (GCHERA) як член вказаного керівного комітету та почесний президент GCHERA.
Керівник університету взяв участь у підготовці низки проектів офіційних документів про трансформацію Глобального консорціуму установ вищої аграрної освіти та досліджень у Глобальну конфедерацію асоціацій установ вищої освіти наук про життя та аграрних наук (зі збереженням колишньої абревіатури – GCHERA – як знаного бренду). Крім цього, було розроблено проекти статуту і структуру конфедерації, визначено її основні завдання, узгоджено попередні документи про створення штаб-квартири GCHERA при ФАО ООН (Рим, Італія) та взаємодію ФАО ООН і GCHERA на наступні 5 років.
Основними завданнями міжнародної конфедерації є: глобалізація навчальних планів і програм в університетах відповідних напрямів, організація розповсюдження передових знань університетами при підготовці та підвищені висококваліфікованих кадрів, обмін студентами, досягненнями і досвідом вчених, інтеграція університетів з передовими дослідницькими та інноваційними структурами світу, обговорення найактуальніших проблем вищої освіти, сучасної науки і виробництва, проведення конференцій тощо. А ще – підготовка  пропозицій по таким глобальним проблемам, як сталий розвиток сільськогосподарського виробництва і сільських територій, якість і безпека кормів і харчів, ремедіація еконебезпечних екосистем і навколишнього середовища, здоров’я і харчування людей і тварин, відновлювальні джерела енергії, економічна стабільність екобезпечних систем харчування (органічна продукція).
Наступне засідання керівного комітету GCHERA пройде у жовтні 2012 р. в Уругваї.
 
Довідково:
Передісторія створення GCHERA. У 1998 р. в Національному аграрному університеті відбулася конференція "Глобалізація системи вищої аграрної освіти та науки: відповіді на потреби 21 століття", присвячена 100-річчю університету; на неї з’їхалися делегати з 40 країн світу. Рішенням цієї конференції був створений Глобальний консорціум аграрних університетів (Global Consortium of Agricultural Universities). Першим президентом було обрано президента Університету штату Айова, США – проф. Мартіна Жишке, Президентом-електом – проф. Дмитра Мельничука, ректора Національного аграрного університету України.
В 1999 р. в м. Амстердам було проведено Першу конференцію даного Консорціуму, на яку з’їхались представники понад 400 університетів та науково-дослідних установ із 136 країн світу. Під час цієї конференції проф. Дмитро Мельничук був обраний наступним Президентом Консорціуму. Також було змінено назву організації на «Глобальний консорціум вищої освіти і досліджень у сільському господарстві» (Global Consortium of Higher Education and Research for Agriculture), скорочена назва – GCHERA, а також намі­че­но плани щодо майбутньої конференції. Зокрема було прийнято рішення, що основним ви­дом діяльності Асоціації буде організація щодворічних конференцій, під час яких плану­ва­лось займатись урегулюванням найважливіших міжнародних проблем вищої аграрної осві­ти і досліджень, відпрацювання міжнародних стандартів в цих питаннях та організація ста­жування аспірантів і молодих вчених у провідних навчальних закладах і лабораторіях світу.
На сьогоднішній день проведено 7 Всесвітніх конференцій GCHERA:
-            1999 р. – м. Амстердам, Нідерланди;
-            2001 р. – м. Сан-Франциско, США;
-            2003 р. – м. Київ, Україна;
-            2005 р. – м. Ханчжоу, Китай;
-            2007 р. – м. Сан-Хосе, Коста-Ріка;
-            2009 р. – м. Найробі, Кенія;
-            2011 р. – м. Бове (Париж), Франція.
На кожній з них відбувалася зміна Президента та обрання нового Президента-електа наступної конференції.
Протягом 2001-2003 рр. Президентом Консорціуму був проф. Д. Мельничук, під час конференції в м. Київ (2003 р.) проф. Мельничуку було довічно присвоєно звання Почесного Президента як головного фундатора Консорціуму з правом контролю додержання та попередження порушень Статуту вказаної організації.
У 2011 р. на 7 Всесвітній конференції GCHERA, яка відбулася 25.06-01.07.2011 року у Політехнічному інституті Ла-Саль Бове, м. Бове (Франція), враховуючи звернення багатьох міжнародних регіональних асоціацій університетів наук про життя та аграрних наук про входження їх в структуру GCHERA, було прийнято рішення трансформувати GCHERA як колишній консорціум у Глобальну конфедерацію асоціацій установ вищої освіти наук про життя та аграрних наук (GCHERA), залишивши цій організації попередній бренд «GCHERA». У вказане об’єднання увійшли більше 20 асоціацій світу, куди входить понад 500 університетів відповідних профілів. Д.Мельничук як фундатор GCHERA залишився у статусі Почесного Президента нової Конфедерації і членом її Керівного комітету.

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook