Міжнародна діяльність – один із пріоритетних напрямків факультету землевпорядкування
За навчальний рік на факультеті землевпорядкування було проведено значну кількість міжнародних заходів, і це варте того, щоб підвести підсумки та розглянути перспективи подальших дій у напрямку розвитку міжнародної діяльності.
Міжнародна діяльність факультету землевпорядкування була спрямована на виконання положень програми «Голосіївська ініціатива» та у 2018-2019 н.р. проводилася головним чином у таких напрямах, як проведення конференцій та інших заходів на базі факультету, участь у міжнародних конференціях і закордонних програмах стажувань.
За навчальний рік на факультеті проведено три міжнародні конференції і три семінари-тренінги за участю іноземних колег із Польщі, Німеччини, Австрії, США та інших країн.
Так, 14-15 вересня 2018 р. на базі факультету була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Вплив біоекономіки на просторовий розвиток територій», в якій взяли участь представники університету BOKU Відень, Австрія, а також університетів Польщі, Німеччини, Молдови.
Також відбулися 3 міжнародні семінари, де учасники з інших країн ділилися досвідом вирішення питань землеустрою, земельних відносин, земельної політики та оцінювання стану ґрунтів.
Міжнародний науково-практичний семінар «Досвід проведення землеустрою та регулювання земельних відносин у Східній Європі» за участю представника французької агенції з регулювання земельних відносин та розвитку сільських територій, директора «Terres d’Europe», члена Європейської організації з розвитку сільської місцевості Робера Левека дозволив глибше познайомитися з механізмами регулювання земельних відносин у Франції.
І на завершення навчального року, у липні, за участі професора університету штату Пенсільванії Річарда Стьюхоуера упродовж навчальної практики студентів факультету з геології та ґрунтознавства під керівництвом доц. Ю.С. Кравченка відбувся семінар-тренінг «Підхід до опису ґрунтового профілю у США: польовий практикум», де студенти 1 курсу англомовної групи факультету познайомилися з цим підходом та отримали можливість поспілкуватися із професором Стьюхоуером і задати запитання, а професор у свою чергу перевірив знання наших студентів.
У продовження співпраці із країнами Балтії, наші колеги також взяли участь у 18-ій міжнародній конференції «Engineering for Rural Development», 22-24.05.2019 Jelgava, LATVIA.
Також НПП факультету брали участь у цілій низці міжнародних заходів на території України, зокрема: міжнародних форумах GEODIGITAL Ukraine 2019, GIS TECH UA-2019, ХХIV міжнародній науково-технічній конференції GEOFORUM’19, міжнародній практичній конференції «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України», ХІХ Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки».
Не можна оминути і результати співпраці за програмами європейських партнерів ERASMUS+ (Вроцлавський природничий Університет, Польща) - професора Мартина А.Г. і 30-денне наукове стажування за стипендіальною програмою професора Станіслава Толпи (Вроцлавський природничий Університет, Польща) доцента Кошеля А.О., які продовжують хорошу традицію діалогу українських землевпорядників з зарубіжними фахівцями у сфері землеустрою та оцінювання земель.
Продовжується співпраця із університетами Туреччини за програмою Мевлана, на наступний навчальний рік заплановано ряд заходів з академічних обмінів, результати яких матимуть відображення у навчальній та науковій діяльності факультету.
Цікавим є проект "Е-рішення для громад" за підтримки міжнародної програми «U-LEAD з Європою» (учасник від факультету землевпорядкування НУБіП - Кошель А.О.)
Важливим є членство факультету у Міжнародній федерації геодезистів FIG, куди наш факультет увійшов минулого року. Участь у роботі цієї організації є ознакою високої кваліфікації наших співробітників та світового визнання нашого факультету, що відкриває нові перспективи як для співробітників факультету, так і для наших студентів та випускників.
Серед тих, хто цього року найбільше виявив себе у цьому напрямі, варто відзначити декана факультету Т.О. Євсюкова, завідувача кафедри землевпорядного проектування А.Г.Мартина, доцентів А.О. Кошеля, О.В. Шевченка, Л.А. Гунько, О.В. Тихенко, Н.М. Бавровську та багатьох інших, які брали участь у міжнародних заходах за кордоном і в Україні, публікували матеріали у зарубіжних наукових журналах та організовували на базі факультету упродовж року багато цікавих та інформативних подій, адже у підсумку можна сказати, що міжнародна діяльність – один із пріоритетних напрямків факультету землевпорядкування, який впливає на престиж та імідж як факультету, так й університету загалом та на його роль на світовому ринку освітніх послуг, а діяльність в цьому напрямку дає довгострокові перспективи, які розкриваютимуть нові грані роботи факультету.
В'ячеслав Богданець,
доцент кафедри геодезії та картографії,
відповідальний за міжнародну діяльність факультуту