Cаулко Вячеслав Володимирович


Почесний член кафедри анатомії тварин ім. акад. В. Г. Касьяненка
Національного університету біоресурсів і природокористування України
ДИРЕКТОР ПП "СІМЕКС ЗООВЕТСЕРВІС"
ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ ПРАКТИКУЮЧИХ ЛІКАРІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Народився 30 травня 1961 року у с. Гибалівка Шаргородського району Вінницької областів в сім'ї колгоспників. Мати Вячеслава Володимировича працювала дояркою на фермі, батько столяром. Серед чотирьох дітей він був найстарший, тому більше допомагав батькам по господарству.

Часто доводилось ходити з матір'ю на ферму на відстань до 3-х км, доїти корів, заносити підстилку, згортати гній та інше. Уже тоді вперше Вячеслав Володимирович побачив роботу ветеринарного лікаря на фермі, його відданість в наданні допомоги хворим тваринам, та надзвичайно високу повагу серед людей. Але доля склалась так, що із-за складних сімейних обставин змушений був переїхати на навчання до Муровано-Куриловецької школи-інтернат, яку закінчив у 1976 році. Після закінченні школи повернувся назад в село і працював на фермі вет. санітаром.

В цьому ж році Вячеслав Володимирович вступив на навчання до Тульчинського ветеринарного технікуму, який закінчив з відзнакою у 1980 році.

Під час навчання йому багато доводилось працювати на різних роботах, додатково заробляючи кошти на проживання. Активно займався спортом, був неодноразовим учасником та призером обласних і республіканських змагань.

Після закінчення технікуму у 1980 році був призваний до лав Радянської армії де проходив службу у військово-морському флоті.

Після демобілізації у 1982 році успішно склавши іспити вступив на навчання до Української сільськогосподарської академії на перший курс факультету ветеринарної медицини, який закінчив з відзнакою в 1987 році.

Період навчання був надзвичайно цікавим та відповідальним. Навчаючись в одному із найкращих вузів країни Вячеслав Володимирович здійснив для себе давню мрію бути ветеринарним лікарем. Студенські роки були мабуть найяскравішими в його житі. Відмінне навчання, спорт, активна громадська діяльність, завжди допомагали в навчанні Вячеславу Володимировичу. Після закінчення навчання, за розприділенням, Вячеслав Володимирович був направлений на роботу у Головний селекційний центр України м. Переяслав-Хмельницький. Підприємство займалось розведенням молочних та м'ясо-молочних порід. Біля 900 господарств України використовували кращу Канадську селекцію сперму бугаїв-плідників світового рівня. Тисячі спеціалістів-тваринників пройшли навчання, підготовку та перепідготовку на підприємстві при безпосередній участі Вячеслава Володимировича в умовах роботи і розвитку сучасного молочного конкурентно-спроможного скотарства.

Велика відповідальність постійно вимагала удосконалювати свій професійний рівень. Ветеринарне обслуговування бугаїв-плідників було специфічним, інколи небезпечним і дуже відповідальним.

Вартість кожного із 30-ти кращих бугаїв центру, завезених з Канади, сягала понад 300 тис. дол. США, тому часто доводилось звертатись за допомогою до зарубіжних колег спеціалістів.

У 2004 році Канадська компанія "Сімекс Альянс" визнана в усьому світі, як провідна установа, що займається розведенням великої рогатої худоби та поставляє сперму бугаїв в більш як 70 країн світу займаючи ринок продаж більше 20 відсотків світового ринку, висловила Вячеславу Володимировичу високу довіру бути офіційним ексклюзивним дистриб'ютором в Україні та представником в Молдові, Азербайджані та Туркменістані.

Нині ПП "Сімекс зооветсервіс", яке очолює Вячеслав Володимирович, займається розведенням великої рогатої худоби в кращих племгосподарствах України. В кожному з цих господарств Вячеслав Володимирович надає фахову ветеринарну допомогу, навчає спеціалістів в позитивних тенденціях розвитку молочного скотарства.

Немало зусиль доклав Вячеслав Володимирович до відбору і поставки в господарства України з країн Європи більше 7-ми тис. голів нетелів голштинської породи.

У місті Переяславі-Хмельницькому, де прживає Вячеслав Володимирович, він побудував приватну ветеринарну аптеку з клінікою для лікування дрібних тварин. Він завжди готовий відгукнутись та надати допомогу жителям міста в лікуванні їхніх улюбленців. У 2006 році ветеринарна асоціація України, державний комітет ветеринарної медицини високо оцінила роботу Вячеслава Володимировича, він був визнаний кращим практикуючим лікарем України виборовши почесне для себе званя "Кращий підприємець року".

У 2009 році Вячеслав Володимирович був обраний Головою асоціації практикуючих лікарів Київської обл.

Великою його гордістю є те, що діти Руслан і Людмила пішли по його стопах втілюють в життя вміння лікувати тварин та допомагати людям.

Разом з тим не дивлячись на свою професійну зайнятість Вячеслав Володимирович не забуває приділяти увагу своїй рідній «Alma mater», а саме тій кафедрі, з якої починалася колись і його підготовка, як ветеринарного лікаря – кафедрі анатомії тварин ім. акад. В. Г. Касьяненка і всіма силами допомогє розвитку її матеріально-технічної бази.

Рішенням кафедри анатомії тварин протокол № 9 від 10 червня 2010 року Вячеславу Володимировичу Саулко за співпрацю з кафедрою анатомії тварин ім. акад. В.Г.Касьяненка присвоєно звання "Почесний член кафедри анатомії тварин ім. акад. В.Г.Касьяненка Національного університету біоресурсів і природокористування України". 18 листопада 2010 року під час святкування 100 річного ювілею професора Г. О. Гіммельрейха та проведення з'їзду Почесних членів кафедри анатомії професор Рудик С. К. Рудик та доцент Мельник О. П. вручиили Вячеславу Володимировичу нагрудний знак та диплом " Почесного члена кафедри анатомії тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка Національного університету біоресурсів і природокористування України № 028.



Професор С. К. Рудик та доцент О. П. Мельник
вручають В'ячеславу Володимировичу Саулко
диплом та нагрудний знак
Почесного члена кафедри анатомії тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка
Національного університету біоресурсів і природокористування України

 

 

 

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook