Ректорат: кафедра і викладач – головні гравці на профорієнтаційному полі
28 січня 2019 року під головуванням Станіслава Ніколаєнка відбулося чергове засідання ректорату. Основними питаннями, які розглядалися, стали профорієнтаційна робота, початок другого навчального семестру, міжнародна і господарська діяльність.
31 січня відбудеться нарада із завідувачами кафедр, вона носитиме установчий характер, де будуть сформульовані основні завдання на перше півріччя у навчальній, науковій, виховній діяльності. Кожен завідувач має усвідомити, що кафедра і викладач – головні гравці на профорієнтаційному полі. Адже студенти йдуть на навчання саме до них. Ще є час, аби залучити слухачів на підготовче відділення та до участі в олімпіаді для вступу в університет.
Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша доповів про підготовку до навчального семестру. Він стартує за графіком – 4 лютого. Його протяжність 15 тижнів, що відповідає нормативно-правовим актам. Наразі завершується оптимізація розкладу. Ректор доручив Сергію Кваші, начальнику навчального відділу Оксані Зазимко вивчити можливість і сформувати експериментальний розклад для магістрів таким чином, аби аудиторними були 1-3 дні на тиждень.
Учений секретар Оксана Барановська представили план роботи на лютий, який розглядатиметься 31 січня на відповідній нараді з планування. Лютневе засідання вченої ради окрім поточних питань буде присвячене звітам про навчально-науково-виробничу діяльність навчально-дослідних господарств та діяльність кафедри військової підготовки.
Заступник голови профкому Іван Гаврилюк презентував досвід Дніпропетровського університету залізничного транспорту щодо будівництва житла для співробітників. Нашим же наступним кроком є створення кооперативу – проведення установчих зборів, затвердження статуту і обрання керівництва.
Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук зупинився на подачі інформації до міжнародного рейтингу QS – вже стартувало цьогорічне її поновлення. Триває робота щодо оформлення академічних обмінів і міжнародних наукових проектів. До речі, маємо вже 30 договорів з університетами-партнерами в рамках ERASMUS+.
Проректор з навчально-науково-виробничих питань та адміністративно-господарської діяльності Валерій Іщенко доповів про хід ремонтних робіт. Основні проходять в навчальному корпусі №1 – капітально ремонтується підлога першого поверху, та в гуртожитку №4 – замінюються електромережі, міжкімнатні двері, поточні косметичні ремонти.
Перший проректор Ігор Ібатуллін закцентував на виконанні науково-дослідних робіт за перехідними тематиками, завершенні оформленні рейтингу науково-педагогічних працівників, зборі пропозицій до нього на 2019 рік.
Підбиваючи підсумки, ректор Станіслав Ніколаєнко дав ряд доручень. Валерію Іщенку – продовжити ремонти і підготовку кімнат для першокурсників. Вадиму Ткачуку – контролювати виділення капітальних видатків на реалізацію програми енергозбереження, активізувати надходження від плати за навчання.
Ректорат розглянув і інші питання життєдіяльності університету.
Денис Рудень