20 вересня 2018 на потужностях агрокомпанії «Агро-Регіон» відбувся день АГРОТЕХНОЛОГІЙ у рамках другого дняIX Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями»

20 вересня 2018 року
механіко-технологічний факультет

  20 вересня 2018 в с. Горобіївка, Бориспільського району на потужностях агрокомпанії «Агро-Регіон» відбувся день АГРОТЕХНОЛОГІЙ у рамках другого дняIX Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями».


    Організатором заходу виступила  асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» з яким активно співпрацює наш університет через свої підрозділи - факультети. 36 студентів зі спеціальності «Агроінженерія»  механіко-технологічного факультету відвідали пленарний захід та отримали для себе багато цікавого. Викладачі кафедри «Технічного сервісу та інженерного менеджменту ім. М.П. Момотенка» разом зі студентами виступили експертами  для оцінки експлуатаційних властивостей складних агрегатів для різних технологій за агротехнічними показниками.

     Коротка інформація. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) — це об'єднання передових агропромислових компаній України, яка. об'єднуючи понад 100 знакових представників галузі – агрокомпаній  та постачальників сільгоспресурсів, націлених на подальший розвиток вітчизняного агробізнесу. УКАБ забезпечує агрокомпаніям необхідний набір інформації та знань та підтримки у вирішенні багатьох прикладних питань.

    Другий день конференції мав напружений графік у проведенні заходів і складався з пленарної частини та проведення польвих  випробувань демонстраційних зразків техніки. 

     На пленарній частині заходу спікери говорили про запровадження систем точного землеробства та аналізували весняний посів кукурудзи (від 17 травня 2018 року). Так, Володимир Кравцов, операційний директор «Агро-Регіон»розповів про досвід роботи з дронами та поділився висновками після посіву кукурудзи під час вегетативного періоду, він вказав на те що  «Високотехнологічне обладнання може підвищити якість і продуктивність польових робіт, але найкращий симбіоз все ж таки техніки та професійності працівників. Важливу роль також відіграє погодний фактор. Погода може пробачити недбалому господарю похибки і надати йому ще один шанс, але кількість спроб дуже обмежена, особливо в сільському господарстві».  Олексій Стеценко, директор з розвитку бізнесу, Агроскоп Інтернешнл розповів про необхідність застосування в сучасному агробізнесі систем точного землеробства для отримання максимального ефекту: «Коли ми йдемо в точне землеробство, то починаємо з механіки, програмних додатків, проте забуваємо про агрономію, агрохімію та фітопатологію. Проте це теж дуже важливо». 

      Вадим Остапенко, керівник відділу R&D, SmartFarming поділився рекомендаціями організації якісного посіву. На демонстраційній частині заходу були представлені різні види сільськогосподарської техніки: дисколапові агрегати, глибокорозпушувачі (чизелі), важкі дискові борони, плуги, агрегати по технології Strip-Till та вертикальної технології з обробітку ґрунту від вітчизняних та іноземних виробників: Horsch, Kuhn, Great Plains, Amazone, Case IH, Quivogne, Veles Agro, Lozova Machinery, Lemken, Maschio Gaspardo, Challenger, Moro Aratri, Pӧttinger, Sly, Kuhn Krause. Після демонстрації кожної одиниці техніки спеціальна група експертів, яка складалася з профільних спеціалістів – агрономів, інженерів, викладачів – давала свою оцінку кожному агрегату.

     Під час оцінювання роботи різних видів знарядь експерти ставили оцінку за такими показниками: дотримання агрегатом конкретного завдання щодо технології ґрунтообробітку, якість обробітку згідно з вимогами (вирівняність, грудкуватість, прикоткованість поверхні, подрібнення рослинних решток, їх заробляння або перемішування з поверхневим шаром та інше), дотримання швидкісного режиму,  глибини обробітку та її рівномірність.

    Пундик Микита, студент групи ПОМ 1501, поділився своїми враженнями від виконаної роботи , як помічник експерта з дотримання агротехнічних вимог комбінованими агрегатами при виконанні технологічних операції з  основного обробітку ґрунту. Результат вражаючий, такі дослідження я не виконував. Теорія набула практичного підкріплення.

  

     Теслюк Віктор, студент групи ПОМ 1501, відмітив можливість провести порівняльний аналіз різних енергетичних засобів та комбінованих агрегатів при виконанні агротехнічних робіт. Підчас проходження стажування за кордоном він не мав такої можливості бути присутньому на такому заході та мати можливість проводити експертні роботи.

  

   Капленко Олександр, студент групи ПОМ 1502, - це подія абсолютно інший рівень проведення заходу, це не просто виставка, а дійсно професійне порівняння агрегатів. Критерії, які ставилися перед технікою -  дотримання агротехнологічного завдання:  глибина оранки, висота гребенів, переробка пожнивних залишків, ширина захвату, дотримання технологічної швидкості та продуктивність . Усі мають витримати ці параметри. Також оцінювали відповідність агрегату заданої технології. Я переконаний, що кожен отримує для себе лише переваги, як виробник та експлуатаційник техніки, так і технолог. Це можливість наочно побачити роботу техніки, яка випадає доволі рідкі. Крім того я мав можливість поспілкуватися з фахівцями своє справи, поставити питання, отримати відповіді та запропонувати себе як інженера. 

  

    Студенти та виклидачі механіко-технологічного факультету вдячні адміністрації університету та асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» за допомогу та підтримку у проведенні занять.


 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook