НУБіП України приєднався до Великої Хартії Університетів!

19 вересня 2018 року

      18 вересня 2018 року назавжди увійде в історію Національного університету біоресурсів і природокористування України. Саме цього дня в Університеті м. Саламанка (Іспанія) ректор НУБіП Станіслав Ніколаєнко підписав Велику хартію університетів. З історичної довідки: Велика хартія університетів (Magna Charta Universitatum) – це результат пропозиції, з якою у 1986 р. Болонський університет звернувся до провідних університетів Європи.

     Ідею складання та підписання такого документа підтримала наукова, освітянська та політична еліта Європи. 
     Вже 18 вересня 1988 р. під час урочистостей, присвячених 900-річчю Болонського університету – альма-матер європейської вищої освіти, ректори університетів в урочистій обстановці у присутності багатьох представників громадськості, урядовців та духовенства підписали Велику хартію. Цей документ визначає фундаментальні принципи, якими мають керуватись університети, щоб забезпечити розвиток освіти та інноваційний рух у світі, який швидко змінюється. Метою хартії стало відзначення найважливіших цінностей університетських традицій і сприяння тісним зв'язкам між університетами Європи.
     Під час сьогоднішньої церемонії нових підписантів хартії були представники близько 50 університетів з різних країн світу. До речі, щороку кількість підписантів зростає. Це підтверджує усвідомлення важливості університетської освіти для розвитку економіки і суспільства усією світовою науковою спільнотою.
     Приєднання НУБіП до числа підписантів хартії засвідчує вірність принципам, що декларуються цим документом. Перше – університет є самостійною установою усередині суспільств із різною організацією, що є наслідком розходжень у географічній і історичній спадщині. Він створює, вивчає, оцінює і передає культуру за допомогою досліджень і навчання. Для задоволення потреб навколишнього світу його дослідницька і викладацька діяльність повинна бути морально й інтелектуально незалежною від будь-якої політичної й економічної влади. 
    Друге – викладання і дослідницька робота в університетах повинні бути нероздільні для того, щоб навчання в них відповідало потребам, що змінюються, запитам суспільства і досягненням у науковому знанні.
    Третє – свобода в дослідницькій і викладацькій діяльності є основним принципом університетського життя. Керівні органи й університети, кожний у рамках своєї компетентності, повинні гарантувати дотримання цієї фундаментальної вимоги. Відкидаючи нетерпимість і будучи завжди відкритим для діалогу, університет є ідеальним місцем зустрічі викладачів, що здатні передавати свої знання і володіють необхідними засобами для їхнього удосконалювання за допомогою досліджень і інновацій, і студентів, що мають право, здатність і бажання збагатити свій розум цими знаннями.

Олександр Лабенко,
директор ННЦ міжнародної діяльності
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook