Роботу колективу за звітний рік затвердили, плани на 2018-й ухвалили

24 січня 2018 року
Ніжинський агротехнічний інститут

23 січня в інституті відбулася конференція трудового колективу, де головним питанням став звіт про діяльність навчального закладу у 2017 році та завдання колективу у 2018 році.

Свою доповідь директор інституту Василь Лукач розпочав з підвищеної уваги на підвищеній увазі до підготовки магістрів, навчання яких розпочато з цього навчального року. Адже одним з ключових завдань залишається нарощення контингенту. І ніша для навчального закладу в цьому напряміпідготовка спеціалістів для роботи в об’єднаних територіальних громадах в умовах децентралізації. Також наголошено на активізації ступеневої освіти, зокрема співпраці Ніжинським агротехнічним коледжем та базовим вищим навчальним закладом. Уже ліцензовано ще одну надзвичайно перспективну для аграрної сфери спеціальністьагрономія. І саме оновлення і модернізація матеріально-технічної бази в першу чергу під цю спеціальність є одним із першочергових завдань колективу вже у першому півріччі 2018 року.

Потребує покращення наукова робота студентів. Зокрема робота наукових гуртків та підвищення результативності учасників наукових конкурсів і олімпіад. І знову ж таки при моделі студентоцентризму, однією з ключових персоналій вищого навчального закладу є викладач і кафедра. І саме вони стають центром профорієнтаційної роботи.

У сучасних умовах економізація освітньої діяльності виступає на перший план і змушує по-новому реалізовувати стратегію розвитку інституту. Ну і звичайно в глобалізованому інтегрованому світі важливою складовою залишається налагодження міжнародних зв’язків. І тут обрано свої чіткі напрями: країни Вишеградської четвірки і Казахстан.

Стосовно кадрової політики. То нині частка НПП із науковим ступенем складає 80%, але в той же час, незважаючи, на новий порядок присвоєння вчених звань кафедри мають досягти підвищення кількості доцентів і професорів.

Серед наукових напрямі роботи директор зупинився на біологізації землеробства, тобто відпрацювання технології вирощування с.г. культур. Оскільки практична складова була і залишається пріоритетом розвитку інституту.

Серед запланованого: закупівля нової техніки для навчально-науково-виробничої частини, розвиток програми енергозбереження, модернізація матеріальної бази. І разом з колективом і студентським самоврядуванням реалізація плану заходів з нагоди 120-річчя НУБіП України.

В обговоренні звіту взяли участь: заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Демчук та завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, відповідальний секретар приймальної комісії у звітному році Олександр Сидорович, які наголосили, що нинішнє завдання інститутузнайти свого студента, реалізовуючи чітку модель профорієнтаційної роботи з урахуванням досвіду і сучасних реалій, підкреслили важливість кафедр в науковій, навчальній та профорієнтаційній роботі.

 

Доцент кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту Зоряна Овчарик наголосила, що володіння іноземною мовою є невід’ємним критерієм успішного викладача. В цьому напрямі інститут розпочав співпрацю з платформою «Lingva.Skills викладачі проходять стажування закордоном, активізується робота з публікації статей в науково-метричних базах Scopus и Web of Science. Керівник планово-фінансового відділу Олеся Мартинова зауважила, що оскільки у 2018 році фінансування по загальному фонду буде зменшено постає гостра необхідність залучення всіх підрозділів, особливо навчальної частини до наповнення спеціального фонду. Перш за все, є необхідність зміни тарифів за навчання, враховуючи наявний рівень інфляції, нарощення контингенту студентів та надання додаткових освітніх послуг.

 

Директор Ніжинського агротехнічного коледжу Олена Литовченко наголосила, що справжнім досягненням для адміністрації інституту на чолі з директором стало збереження колективу при зменшенні фінансування з бюджету. Це складний виклик, але забезпечено соціальний захист всіх своїх працівників. Вражають показники по спеціальному фонду по відношенню до загального та різке кардинальне оновлення матеріальної бази протягом року. Декан факультету інженерії та енергетики Анатолій Кушніренко зосередився на науковій роботі студентів, яка має позитивні результатиотримано патент на корисну модель, подано роботу на всеукраїнський конкурс наукових робіт. Активно ведеться підготовка до участі в профільних олімпіадах, висловив вдячність членам колективу та адміністрації за підтримку.

 

Голова Студентської ради інституту Андрій Калінін наголосив, що цього року вдалося налагодити максимально ефективну взаємодію студради і адміністрації, а також з іншими ВНЗ, що дало змогу організувати такі потужні заходи як «Міс НАТІ», форум «UAS Active student», Осінній бал до Міжнародного дня студента та активно «пропіарити» інститут на рівні міста, району та області. У планахучасть у грантах та започаткування літніх шкіл. Заступник директора з адміністративно-господарської роботи Андрій Івановський подякував директору інституту та ректору університету за ті зусилля, які вони доклали для покращення матеріальної бази протягом року. Заплановано закінчити ремонт всіх приміщень, які відповідають всім ліцензійним і акредитаційним вимогам підготовки фахівців по обраним спецілаьностям.

І заключним в обговоренні стало слово голови Ніжинської районної ради Олега Бузуна, який наголосив,що приємно спостерігати, що вміла організаційна робота очільників інституту і коледжу нині виглядає так злагоджено і потужно. Висловив чітку позицію, що спільно з районною радою інститут займе своє вагоме місце не лише в плані міжнародної співпраці, а і в підготовці студента-іноземця. Підтримав думку про важливість підготовки різнобічного фахівця для ОТГ, в першу чергу Ніжинщини і близьких районів. І позитивно оцінив всі ті новації, що відбулися у 2017 році, при цьому приємно, що висока громадянська позиція та глибокий патріотизм залишається незмінними як і роботі колективу, так і в процесі виховання молоді.

 

У результаті наданих пропозицій конференція трудового колективу вважає роботу за 2017 рік задовільною, а звіт схвалила. Делегатами для участі в конференції трудового колективу НУБіП України обрано директора Василя Лукача та голову профспілкового комітету інституту Анатолія Заверткіна.

Ірина Демчук, заступник директора з навчально-виховної роботи
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook