Пошук нашого студента і господарські питання – в центрі уваги наради деканів і директорів
14 березня відбулася нарада деканів факультетів та директорів навчально-наукових інститутів. Об’єктивною необхідністю її проведення, як зазначив ректор Станіслав Ніколаєнко, став перелік питань, які потребують негайного вирішення. Проте спочатку кілька слів про поточні справи. Учора відбулося засідання Колегії Міністерства освіти і науки України, де розглядалися важливі питання галузі. Надскладними є фінансові умови функціонування закладів системи освіти, але незважаючи на це в НУБіП зарплата і стипендія виплачена вчасно. Завершується переїзд адміністративних служб, деканату і кафедр гуманітарно-педагогічного факультету до відремонтованого третього корпусу. До речі, сьогодні благословив його на добрі справи і нові успіхи отець Юрій. Як зазначив очільник університету Станіслав Ніколаєнко, третій корпус став для нашої команди тестом на здатність вирішувати складні завдання. Ректор вкотре наголосив на дотриманні усіма керівними ланками принципу рівнонапруженості. З-поміж інших нагальних питань центральним є проведення профорієнтаційної роботи – потрібно залучати усі наявні можливості і ресурси.
Детально з ходом профорієнтаційної роботи в розрізі структурних підрозділів познайомив проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша. Про окремі успішні кроки колективів інформує офіційний сайт університету, а щодо підготовчого відділення, то цього року контингент слухачів збільшився удвічі, хоча у кількісному вимірі ця цифра не є вражаючою. Окремі факультети взагалі не мають абітурієнтів, які проходять тут підготовку. Це величезний резерв, який потрібно використовувати, адже підготовчі курси дозволяють отримати до 10 балів до середнього балу вступника. Стартувала і університетська олімпіада для вступників: до 24 березня триває дистанційний етап, а 26 квітня – відбудеться очний етап в самому університеті. Успішна участь в олімпіаді дозволяє отримати до 20 балів до відповідного сертифікату ЗНО.
Про стан профорієнтаційної роботи на факультетах та ННІ проінформували керівники механіко-технологічного Ярослав Михайлович, захисту рослин, біотехнологій та екології Микола Доля, лісового та садово-паркового господарства Петро Лакида, енергетики, автоматики і енергозбереження Володимир Козирський. Помічник ректора Денис Рудень проінформував про роботу з центральними ЗМІ: ролик про університет транслюється в ефірах обласних телеканалів: Чернігівської, Вінницької, Рівненської, Черкаської, Херсонської, Кіровоградської областей. Заключено відповідні договори з Житомирською та Сумськими ОДТРК. Спільно з деканатами та дирекціями потребує активізації робота в соціальних мережах.
Підсумки тестування магістрів першого року навчання представила начальник навчального відділу Оксана Зазимко. Всього опитано більше тисячі студентів, найкращі результати показали на факультетах гуманітарно-педагогічному, тваринництва та водних біоресурсів, агробіологічному. Дещо нижчими залишкові знання виявилися на факультеті конструюванні та дизайну і в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження та лісового і садово-паркового господарства. Як зазначив ректор Станіслав Ніколаєнко, отримані результати мають стати базою для певних висновків, пошуку вирішення виявлених проблем. А група фахівців, яка проводила тестування, має готувати аналогічний зріз знань бакалаврів. Проректор Сергій Кваша вніс пропозицію оновити базу тестів з урахуванням думки роботодавців.
Про необхідність завершення опалювального сезону в навчальних корпусах проінформував проректор з навчально-науково-виробничих питань та адміністративно-господарської діяльності Валерій Іщенко. Достатні погодні умови і економія енергоресурсів підштовхують до прийняття рішення протягом тижня вимкнути опалення в навчальних корпусах. За ці дні питання буде обговорено в колективах факультетів і ННІ та в разі сприйняття пропозиції орієнтовно 21 березня опалювальний сезон буде завершено. Валерій Іщенко також зупинився на благоустрої і озелененні території. Тут потрібно кожному керівнику структурного підрозділу по-господарськи підійти до справи і привести закріплені ділянки до ладу, висадити дерева і квіти. Як запевнив Петро Лакида, проекти і посадковий матеріал є в наявності у фахівців інституту.
Директор студмістечка Сергій Стецюк доповів про ситуацію в гуртожитках. Майже у всіх тривають поточні ремонти кімнат, поставлене завдання у кожному з гуртожитків мати добровільний загін самооборони, який підтримуватиме порядок і не допускатиме протизаконних дій. Також Сергій Стецюк озвучив проблемні місця, а проректору Валерію Іщенку доручено в найкоротші терміни їх вирішити.
Перший проректор Ігор Ібатуллін проінформував про фінансування наукових досліджень в 2017 році. Збільшили порівняно з 2016 роком фінансові надходження на науку факультети гуманітарно-педагогічний, захисту рослин, біотехнологій та екології, землевпорядкування та ННІ післядипломної освіти. За планом – залучити на 1 гривню державних 0,75 госпрозрахункових.
Також Ігор Ібатуллін наголосив на негайному залученні студентів на виробничу практику до навчально-дослідних господарств, підборі кандидатур до вступу в аспірантуру. Окреме питання – розподіл приміщень після переїзду служб до корпусу №3. Тут головний пріоритет відданий навчальному і дослідницькому процесу. У відбудованому корпусі №3 вводяться в обіг 15 навчальних аудиторій, в корпусі № 10 – 7, корпусі №1 - 2, корпусі №4 – 1, корпусі №15 – 14. Також аудиторії обладнаються з вивільнених приміщень корпусів №11 та 12.
Проректор Сергій Кваша та радник ректора Дмитро Войтюк презентували концепцію оформлення гербової зали. Робота продовжується із залученням фахівців і дизайнерів.
Підбиваючи підсумки наради ректор Станіслав Ніколаєнко поставив сім нагальних завдань керівникам структурних підрозділів. Перше – кожен має відчувати себе господарем і системно працювати. Друге – не відриватися від колективу, а вирішувати питання разом з його членами, залучати роботодавців. Третє – переїзд служб до третього корпусу має стати поштовхом до нової якості роботи. Четверте – факультети та ННІ мають визначити конкретну справу на 2017 рік, яка стане їх візитівкою. П’яте – не зменшувати темпи профорієнтаційної роботи. Шосте – активізувати госпрозрахункову роботу і виконувати плани надходжень коштів. Сьоме – визначити роль і місце факультету в суспільстві.
Денис Рудень,
Тарас Малаховський