НУБіП суттєво піднявся у Міжнародному рейтингу вищих навчальних закладів (ARES-2016)

27 січня 2017 року

Цього року щорічний міжнародний рейтинг вузів ARES (Academic Ranking European Standards) привернув велику кількість учасників як в Україні так і за кордоном. Рейтинг проводиться в суворій відповідності до Європейського стандарту (Standards and Guidelines for quality assurance in the European higher education area).

 
Те, що обробка результатів академічної діяльності не залежить від людського фактора і те, що рейтинг практично не залежить від таких параметрів як наявність Нобелівських лауреатів (в рейтингу ARWU, їх відсутність різко знижує рейтинг), робить ARES особливо привабливим, хоча ARES в цьому році показав і деякі несподівані результати. 
 
Європейська науково-промислова палата (ЄНПП), що об’єднує роботодавців Західної і Східної Європи, склала рейтинг ARES-2016, який оцінює здатність ВНЗ  забезпечити студентів необхідними знаннями, проводити наукові дослідження, а також можливість активно взаємодіяти з майбутніми роботодавцями. 
 
У рейтингу українських вищих закладів освіти, котрий містить 61 кращий університет (це та кількість вишів України, яка взагалі була можлива для оцінювання за критеріями ЄНПП), Національний університет біоресурсів і природокористування України займає 10-у позицію (а насправді ділить на трьох 8-е місце) і знаходиться вище Ужгородського національного університету, Львівської політехніки та Національного гірничого університету, які у попередні роки були попереду  НУБіП України. Не кажучи вже про один з флагманів українських ВНЗ - Києво-Могилянську академію, яка за рейтингом ARES зайняла лише 18-е місце. Зараз ми впритул підійшли до Одеського національного  університету ім. І.Мечникова та Чернівецького національного університету  ім.Ю.Федьковича. 
 
НУБіП віднесли до категорії ВВВ+, яка включає надійну якість викладання, широку наукову діяльність і затребуваність випускників роботодавцями (Good quality performance). Слід зазначити, що при складанні рейтингу оцінювались наступні показники: забезпечення якості викладання, наявність стратегічного управління університетом, наявність правил, спрямованих на покращання якості освіти, регулярна оцінка і корекція методів викладання, проведення моніторінгу педагогічних підходів, досягнення викладачів у освітній і науковій діяльності у 2015 році (наприклад, запрошення до участі у міжнародних конференціях чи організація національних/міжнародних семінарів і конференцій), кількість конференцій і симпозіумів, у яких приймали участь співробітники університету у 2015 році, перелік зарубіжних ВНЗ, з якими університет співпрацював, виконуючи наукові або освітні програми у 2015 році, співвідношення між кількістю публікацій у наукових журналах у 2015 році і числом науково-педагогічних працівників (повних ставок), кількістю НПП з вченими ступенями з кількістю посадових окладів, наявністю програми з розвитку взаємостосунків з потенційними роботодавцями. 
 
Переглянути результати рейтингу можна за посиланням: http://eurochambres.org/ares-2016/ukraine/
 
1National Taras Shevchenko University of Kyiv (Kiev)A+
2National Technical University Kharkov Polytechnical Institute ( Национальный технический университет Харьковский политехнический институт)A+
3Taurida National V I Vernadsky University ( Таврический Национальный Университет В И Вернадского)A
4National Technical University of Ukraine Kyiv (Kiev) Polytechnic Institute ( Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут)BBB+
5Kharkov National University VN Karazin ( Харківський національний університет В Н Каразіна)BBB+
6Sumy State UniversityBBB+
7Ivan Franko National University of Lviv ( Львівський національний університет Івана Франка)BBB+
8Odessa National I I Mechnikov UniversityBBB
9Chernivtsi National University Y Fedkovych ( Чернівецький національний університет Ю Федьковича)BBB
10National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine (National Agricultural University) ( Національний Університет біоресурсів і природокористування України)BBB
11National Mining University of Ukraine ( Національний гірничий університет)BB+
12Lviv Polytechnic National University ( Національний університет Львівська політехніка)BB+
13Uzhhorod National University (Transcarpathian State University) ( Ужгородський національний університет)BB+
14Ternopil National Economy UniversityBB+
15Donetsk State Medical University ( Донецкий национальный медицинский университет М Горького)BB+
 
Анатолій Шостак
 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook