НУБіП суттєво піднявся у Міжнародному рейтингу вищих навчальних закладів (ARES-2016)
НУБіП суттєво піднявся у Міжнародному рейтингу вищих навчальних закладів (ARES-2016)
27 січня 2017 року
Цього року щорічний міжнародний рейтинг вузів ARES (Academic Ranking European Standards) привернув велику кількість учасників як в Україні так і за кордоном. Рейтинг проводиться в суворій відповідності до Європейського стандарту (Standards and Guidelines for quality assurance in the European higher education area).
Те, що обробка результатів академічної діяльності не залежить від людського фактора і те, що рейтинг практично не залежить від таких параметрів як наявність Нобелівських лауреатів (в рейтингу ARWU, їх відсутність різко знижує рейтинг), робить ARES особливо привабливим, хоча ARES в цьому році показав і деякі несподівані результати.
Європейська науково-промислова палата (ЄНПП), що об’єднує роботодавців Західної і Східної Європи, склала рейтинг ARES-2016, який оцінює здатність ВНЗ забезпечити студентів необхідними знаннями, проводити наукові дослідження, а також можливість активно взаємодіяти з майбутніми роботодавцями.
У рейтингу українських вищих закладів освіти, котрий містить 61 кращий університет (це та кількість вишів України, яка взагалі була можлива для оцінювання за критеріями ЄНПП), Національний університет біоресурсів і природокористування України займає 10-у позицію (а насправді ділить на трьох 8-е місце) і знаходиться вище Ужгородського національного університету, Львівської політехніки та Національного гірничого університету, які у попередні роки були попереду НУБіП України. Не кажучи вже про один з флагманів українських ВНЗ - Києво-Могилянську академію, яка за рейтингом ARES зайняла лише 18-е місце. Зараз ми впритул підійшли до Одеського національного університету ім. І.Мечникова та Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича.
НУБіП віднесли до категорії ВВВ+, яка включає надійну якість викладання, широку наукову діяльність і затребуваність випускників роботодавцями (Good quality performance). Слід зазначити, що при складанні рейтингу оцінювались наступні показники: забезпечення якості викладання, наявність стратегічного управління університетом, наявність правил, спрямованих на покращання якості освіти, регулярна оцінка і корекція методів викладання, проведення моніторінгу педагогічних підходів, досягнення викладачів у освітній і науковій діяльності у 2015 році (наприклад, запрошення до участі у міжнародних конференціях чи організація національних/міжнародних семінарів і конференцій), кількість конференцій і симпозіумів, у яких приймали участь співробітники університету у 2015 році, перелік зарубіжних ВНЗ, з якими університет співпрацював, виконуючи наукові або освітні програми у 2015 році, співвідношення між кількістю публікацій у наукових журналах у 2015 році і числом науково-педагогічних працівників (повних ставок), кількістю НПП з вченими ступенями з кількістю посадових окладів, наявністю програми з розвитку взаємостосунків з потенційними роботодавцями.
Переглянути результати рейтингу можна за посиланням: http://eurochambres.org/ares-2016/ukraine/
Анатолій Шостак