Майбутні магістри-селекціонери вивчали адаптивну селекцію в Інституті землеробства НААН

29 грудня 2016 року

     Студенти-гуртківці та магістри спеціалізації «Селекція і генетика сільськогосподарських культур» в рамках вивчення дисципліни «Адаптивна селекція» під керівництвом професора кафедри генетики, селекції та насінництва ім. проф. М.О. Зеленського Ганни Ковалишиної провели лабораторне заняття в ННЦ Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України. Зазначимо, що таке заняття стало можливим завдяки угоді про співробітництво між нашим університетом і академією, яку минулого року підписали ректор Станіслав Ніколаєнко і президент Ярослав Гадзало.

     Знайомство з роботою інституту розпочалось в лабораторії молекулярної генетики та біохімії. Науковий співробітник Євген Заіка представив студентам метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

    

     Суть методу полягає в багаторазовому копіюванні в пробірці певних ділянок ДНК у процесі повторювальних температурних циклів. Для проведення потрібні компоненти: ДНК-матриця, праймери, ДНК-полімераза. Для кращого розуміння інформації Євген Вікторович продемонстрував нам роботу приладів для ПЛР, а саме ампліфікатора, бокса біологічної безпеки «Ламінар – С», лабораторних центрифуг.

   

     У рамках зустрічі студенти могли попрацювати в боксі з автоматичними піпетками на 5,10 та 50 мкл.

    

     Надана інформація зацікавила гуртківців, оскільки метод ПЛР набув популярності в сільському господарстві, а саме при виявлення збудників інфекційних захворювань рослин, контролю якості сільськогосподарської сировини та дозволяє виявити наявність та кількість ГМО у досліджуваних зразках.

     Продовжили студенти свою роботу в лабораторії якості зернових культур, де під керівництвом Любов Голик ознайомились з роботою всесвітньо признаного приладу для точного та швидкого аналізу основних зернових та олійних культур – «Інфратек 1241».
     Основними перевагами даного приладу є швидкість аналізу та висока точність, що відповідає стандартним методам, визначення декількох показників (вологість, вміст білку, жирку, крохмалю, клейковини, золи та ін.). Гуртківці мали можливість самі провести аналіз озимої пшениці та тритикале. Результат нас приємно здивував – менше ніж за 1 хвилину ми отримали необхідні нам показники.

Юлія Дмитренко
асистент кафедри генетики, селекції
і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook