На відкритому лабораторному занятті з акушерства студенти навчилися проводити аналіз клінічних випадків патологічних родів у сук і кішок та встановлювати алгоритм прийняття рішення щодо оперативного лікування тварин

7 грудня 2016 року

Вчора, 6 грудня 2016 року відповідно до наказу ректора НУБіП (№1099 від 11.11.2016 р.) та графіка, затвердженого деканом факультету ветеринарної медицини, на кафедрі акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин було проведене показове лабораторне заняття з дисципліни «Превентивні ветеринарні технології незаразних хвороб собак і котів» (курс «Патологія відтворення собак і котів»). Лабораторне заняття було проведене студентам 2 курсу ОС «Магістр» під керівництвом доцента кафедри Лакатоша В.М.
Особливість підготовки студентів, які навчаються за магістерською програмою «Ветеринарне забезпечення здоров’я собак і котів», полягає в тому, що на курсі навчається лише одна група (18 студентів), 80 % з яких  уже працюють в клініках ветеринарної медицини дрібних домашніх тварин м. Києва.
Згідно календарного тематичного плану студенти виконували роботу на тему «Аналіз клінічних випадків діагностики та оперативного лікування сук і кішок із патологічними родами». Актуальність роботи полягає у тому, що згідно статистичних даних кількість патологічних родів у собак і кішок, які потребують оперативного лікування, складає близько 2–3%, а це сотні і тисячі випадків проведення операцій дрібним домашнім тваринам на рік. Діагностика і протоколи оперативного лікування тварин у ветеринарних установах мають деякі відмінності, тому метою роботи було узагальнити клінічний досвід студентів з надання допомоги при патологічних родах, навчити їх порядку проведення аналізу таких випадків, а також виконати окремі елементи оперативного лікування.


Методичне і матеріальне забезпечення лабораторного заняття було на високому рівні і включало «Методичні вказівки до курсу «Патологія відтворення собак і котів» для кожного студента із викладенням змісту всіх занять курсу, «Історію хвороби», завдання для кожної підгрупи, а також набір інструментів і матеріалів для оперативного лікування сук і кішок із патологічними родами.
Упродовж теоретичної частини заняття (близько 15 хв) доц. Лакатош В.М. виклав студентам порядок проведення аналізу клінічних випадків патологічних родів у сук і кішок та алгоритм прийняття рішення щодо оперативного лікування тварин.
Практична частина складалась із двох половин. На першій (близько 15 хв) кожна із трьох підгруп студентів отримала завдання, яке включало описання випадку патологічних родів  суки чи кішки та результати ультразвукових та рентгенологічних досліджень. Використовуючи запропонований викладачем алгоритм аналізу та власний клінічний досвід, студентами було поставлено діагноз та визначено порядок лікування тварин. Результати виконаної роботи були внесені до історії хвороби і оголошені керівниками підгруп для загального обговорення.


В другій половині практичної частини лабораторного заняття (близько 40 хв)  доц. Лакатош В.М., якому асистували студенти, провів оваріогістеректомію кішки, упродовж якої показав і дав коментарі окремим елементам проведення операції.


Завідувач кафедри проф. Любецький В.Й. і присутні на занятті колеги дали високу оцінку роботі студентів та професіоналізму доц. Лакатоша В.М.
На спільному обговоренні було відзначено хорошу підготовку і якісне проведення лабораторної роботи, достатнє та повне методичне і матеріальне забезпечення, а також вказано на високу ефективність таких занять та їх користь як для студентів, так і для співробітників кафедри.
 

Доцент акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин  Вальчук О.А.

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook