До річниці з дня народження В. М. Ремесло (засідання гуртка «Селекціонер-генетик»)
25 лютого 2016 року відбулося чергове засідання гуртка «Селекціонер-генетик» кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М. О. Зеленського. Дана зустріч була присвячена 109-й річниці від дня народження всесвітньо відомого вченого-селекціонера, професора, доктора сільськогосподарських наук, академіка ВАСГНІЛ; академіка Академії наук СРСР, лауреата Ленінської премії (1963), Національної премії НДР (1976), Державної премії СРСР (1979), двічі Героя Соціалістичної Праці (1966 і 1977), член-кореспондента Академії сільськогосподарських наук НДР (з 1974), члена Європейської наукової асоціації з селекції рослин «Еукарпія», директора Миронівського науково-дослідного інституту селекції та насінництва пшениці Василя Миколайовича Ремесла. Він мав нагороди урядів соціалістичних країн: орден Праці Чехословаччини (1968 р.), орден «Кавалер відродження Польщі» (1972 р.), Золота зірка «Дружби народів» НДР (1974 р.), орден Прапора I ступеня Угорщини (1975 р.).
Проводили засідання керівник гуртка професор кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М. О. Зеленського Ковалишина Г.М. та завідувач кафедри Жемойда В. Л. Гостями зустрічі були: Микола Петрович Чебаков – кандидат с.-г. наук, відомий селекціонер, автор більше 35 сортів пшениці озимої м’якої, тритікале, учень В.М.Ремесло, випускник агрономічного факультету УСГА 1977 року, дипломник кафедри селекції та насінництва, на сьогодні керівник напрямку селекції зернових бізнес-групи «Байєр Кроп Сайєнс» (ТОВ «Байєр») та його помічник Артем Лабутін – випускник спеціальності «Селекція і генетика с.-г. культур» 2012 року. Співробітники бібліотеки НУБіП України підготували виставку наукових праць, монографій В. М. Ремесла та дисертаційних робіт його учнів.
Зустріч розпочалася з виступу учасника гуртка, студента 4 курсу агробіологічного факультету Владислава Саєнка, який підготував доповідь про життєвий та творчий шлях вченого.
В продовженні до слова було запрошено М. П. Чебакова. Микола Петрович згадує «Під час навчання в Українській сільськогосподарській академії я був направлений на виробничу практику в Миронівський науково-дослідний інститут селекції та насінництва пшениці у відділ селекції під керівництво Василя Миколайовича. Після навчання повернувся до Миронівки на стажування (В.М. Ремесло спільно з кафедрою селекції та насінництва було організовано стажування кращих студентів провідних вузів СРСР з послідуючим їх залученням до наукової роботи), а з 1979 року розпочався мій шлях по селекції пшениці.
За своє життя Василь Миколайович створив більше 20 високоінтенсивних сортів озимої пшениці, які годували 2/3 населення Європи. Лише сорт Миронівська 808 займав посівні площі в 11 млн. га, з яких 8 – в СРСР і 3 – в країнах соціалістичної співдружності. Цей сорт визнаний шедевром вітчизняної і світової селекції та є генетичним джерелом для підвищення продуктивності, зимостійкості, адаптивності і пластичності. З використанням геноплазми цього сорту створено понад 400 сортів пшениці».
В.М. Ремесло підготував ціле покоління селекціонерів, його учні роз’їхалися по всьому бувшому СРСР і спеціалізуються у селекції різних культур.
Також Микола Чебаков розповів учасникам гуртка про свою роботу в Миронівському інституті пшениці ім. В. М. Ремесла та в бізнес-групі «Байєр Кроп Сайєнс» (ТОВ «Байєр»).
Керівник гуртка, професор кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М. О. Зеленського Ковалишина Г.М. також поділилася спогадами про Василя Миколайовича «Після закінчення у 1981 р. факультету захисту рослин, свою трудову діяльність розпочала на кафедрі селекції і насінництва під керівництвом М. О. Зеленського як стажист-дослідник з проходженням дослідної роботи в Миронівському інституті пшениці (зокрема Миронівськими стажистами були: Дзюбенко М.І. – директор ВІР (м. Санкт-Петербург), Гаврилюк В. М. – ст. наук. співробітник ІФРіГ, Левченко (Зіміна) Т. М. – зав. відділу селекції зернових ННЦ «ІЗ» НААНУ та ін.).