Ректор НУБіП України Станіслав Ніколаєнко: плануємо бути серед лідерів студентського футболу

29 лютого 2016 року

     Народний депутат чотирьох скликань, міністр освіти і науки України 2005-2007 років, а нині ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко не з чуток знає про проблеми студентського, молодіжного спорту. Очоливши один з провідних дослідницьких вишів держави у червні 2014 року вийшов на футбольне поле позмагатися зі студентами у складі команди адміністрації. І як завжди – досяг успіху – два його голи так і залишилися без відповіді. Про перспективи спорту, футбольні плани та особисті вподобання ми і поспілкувалися з Станіславом Ніколаєнком.

– Станіслав Миколайович, ми знаємо, що ви дуже багато уваги приділяєте розвитку спорту. Розкажіть, як сьогодні розвивається студентський спорт у вашому університеті. Які напрямки пріоритетні?

     – У нас найкращі студенти, найсильніші, бо більшість – вихідці з села. Тож сьогодні в університеті діє багато секцій: футбол, міні-футбол, волейбол, баскетбол, легка атлетика, боротьба, теніс, важка атлетика, гирьовий спорт, фітнес, спортивна аеробіка, бокс, хортінг, карате, спортивне орієнтування. Ці секції дають можливість формувати збірні студентські команди Національного університету біоресурсів і природокористування України. Стосовно перспектив зараз на порядку денному питання про надання можливості тренуватися збірній команді університету з плавання. Якщо коротко – то головна перспектива розвитку спорту в університеті це розбудова спортивної інфраструктури яка дасть можливість формувати у молоді не тільки спортивні навички, а й базову звичку займатися фізичної культурою та свідомо ставитись до власного здоров’я.

– Протягом минулого року в вищій освіті велась дискусія щодо скорочення кількості навчальних годин для фізичної культури. Яка ваша думка з цього приводу?

     Ми цей підхід не підтримуємо. Головний біоресурс світу це людина! Якщо не інвестувати в здоров’я, в майбутнє молоді тоді в чому сутність освіти? Ми ініціювали створення робочої групи до складу якої увійшли наші викладачі кафедри фізичного виховання, відомі освітяни, спортивні функціонери, юристи, результатом роботи цієї групи є вироблення концепції в якій відображено наше бачення необхідності та реформування системи фізичного виховання в сучасному вищому навчальному закладі.

Ректор Станіслав Ніколаєнко вручив відзнаки переможцям студентських змагань з багатоборства "Подвійна сила"

– Чи потрібно державі розробити й прийняти комплексну програму розвитку студентського спорту, чи все ж це особиста справа кожного окремого студента?

    Серйозні питання треба серйозно вирішувати. Питання здоров’я молоді це питання рівня національної безпеки, яке має вирішуватися системно, як на рівні родини, школи, вузу так і на рівні держави. Така програма потрібна.

– Ми знаємо, що головною проблемою освіти є недостатнє фінансування, що стосується й спорту. Як ви вважаєте, що потрібно зробити, щоб український студентський спорт за аналогією з ЄС та США став більш привабливим для інвесторів?

     – Звичайно я згоден. Не варто придумувати велосипед, існує світова практика щодо інвестицій в спорт. Є конкретні податкові бонуси, що стимулюють фінансову підтримку не тільки студентського, а й дитячого спорту. Але для цього має бути певна «спадкоємність» від масового спорту до студентського та далі до спорту високих досягнень. На сьогодні є об’єктивні труднощі, що блокують цей процес. Потрібно насамперед на законодавчому рівні запровадити конкретні механізми підтримки, а це можливо за умови, коли люди наших законотворчих органів самі будуть прибічниками здорового способу життя та спорту.

Президент ФАСК Вадим Місюра за дорученням виконкому Федерації футболу м. Києва
вручає Стануславу Ніколаєко найвищу футбольну відзнаку
– орден "За заслуги" 

– Протягом багатьох років НУБіП є активним учасником всіх змагань Футбольної асоціації студентів м. Києва. Крім того, ми вдячні вам за підтримку наших змагань через надання спортивної інфраструктури. Які подальші плани розвитку самобутнього футбольного колективу?

     – Будь-який вид спорту розвивається коли є розгалужена мережа дитячих спортивних шкіл, велика кількість турнірів, змагань різного рівня, сформована медіа-привабливість, є фан клуби команд і т.п. Щодо футболу і не тільки, плануємо застосовувати інноваційні підходи до формування маркетингової стратегії на ринку освітніх послуг, з метою збільшення «географії» потенційних абітурієнтів. Оскільки в сільській місцевості є дуже багато талановитої молоді, яка на жаль, часто не може себе реалізувати в тому числі і в спорті. Наявність здорової конкуренції в команді, як на мене, тільки на краще. Плюс покращення спортивної бази університету. Плануємо бути серед лідерів студентського футболу.

– Ми знаємо, що ви теж дуже спортивна людина. Будь ласка, кілька слів про ваші спортивні уподобання.

     – Стосовно себе, скажу, що зараз це більше не спорт, а група здоров’я. Однак готовий вийти з Вами на майданчик та позмагатися в будь-якому запропонованому виді.

Розмову вів Денис Бобр
 http://fask.com.ua/interyu/kerinitstvo/rektor-nubip-ukrayini-stanislav-nikolayenko-planuyemo-buti-sered-lideriv-studentskogo-futbolu.html

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook