Відбулась XI Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми сучасної енергетики і автоматики в системі природокористування (теорія, практика, історія, освіта)»

8 листопада 2024 року

Енергетика в сучасному світі об’єднує ключові аспекти, які стають надзвичайно важливими для майбутнього. Проблеми, пов’язані з сучасною енергетикою та автоматикою в контексті природокористування, викликають не лише значні наукові дебати, а й мають прямий вплив на збереження природних ресурсів та забезпечення сталого розвитку. Науково-технічні конференції стимулюють обмін інноваційними ідеями, дослідженнями та практичними досвідом у галузі енергетики та автоматизації, сприяючи тим самим розробці ефективних та стійких рішень у відповідь на найважливіші виклики сучасності.

6-7 листопада 2024 року в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України на базі кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій була проведена ХI Міжнародна науково-технічна інтернет-конференція «Проблеми сучасної енергетики і автоматики в системі природокористування (теорія, практика, історія, освіта)».

У конференції взяли участь більше 200 фахівців з України, Польщі, Індії, Бельгії, Болгарії та Литви. Було представлено 153 тези доповідей, у тому числі 6 за авторством (співавторством) фахівців інших країн.

Відкрив конференцію директор ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження професор В. Каплун, який у своєму вітальному слові зазначив, що конференція направлена на підтримку і розвиток наукової діяльності, сприянню розвитку нових освітніх ініціатив, залучення молодих фахівців до галузі електричної інженерії та обговорення актуальних питань, таких як цифрова енергетика, відновлювана енергетика, інтелектуальні системи керування в енергетиці і зокрема використання їх при природокористуванні.

Надалі модерував конференцію С. Усенко, який в інституті є координатором з науково-аналітичної роботи та науково-інформаційного забезпечення дослідницької сфери. Він наголосив на актуальності і важливості проведення наукових заходів з питань, що стосуються проблем сучасної енергетики і автоматики саме в системі природокористування, оскільки саме зараз в умовах триваючої російської агресії важливим є говорити про майбутнє відновлення електроенергетичної галузі України, яка пережила велику кількість масованих ракетних атак по об’єктах енергетичної інфраструктури і де було зруйновано більше 70 % енергетичної інфраструктури України.

Під час пленарного засідання конференції, яке відбулося 6 листопада, були представлені доповіді щодо перспектив технологічних та організаційних заходів з балансування об'єднаної енергетичної системи України (Ходаківський В.О., аспірант; Карпенко Д.С., к.т.н., м.н.с.), а також доповіді, що стосувалися проблем відмовостійкості засобів комп’ютерно-інтегрованих систем часово-частотного забезпечення сучасної електроенергетики (Коваль В.В., д.т.н., професор; Лисенко В.П., д.т.н., професор; Самков О.В., д.т.н., с.н.с.; Пилипенко Ю.В., к.т.н., с.н.с.; Піскун О.М.), формування енергетичних балансів енергонезалежної громади за умов збільшення використання низьковуглецевих джерел енергії (Нечаєва Т.П., к.т.н., ст. досл.; Тесленко О.І., к.т.н., ст. досл.; Троханяк В.І., к.т.н, доцент) та багато інших, які стосувалися перспектив розбудови електроенергетичної галузі із врахуванням викликів сьогодення, зокрема її роботи в умовах воєнних дій в країні.

Другий день конференції пройшов у секційному форматі: електромеханічне перетворення енергії, інтелектуальні системи керування, робототехніка і автоматика у природокористуванні та теплоенергетика

Серед тем доповідей були наступні: підвищення енергоефективності та надійності електропостачання університету через реконструкцію трансформаторної підстанції, системи комплексного виробництва теплової та електричної енергії для автономного користування, аналіз існуючих пристроїв для визначення об’єму біогазу утвореного у біогазових реакторах, сучасні методи підвищення надійності електропостачання в умовах пошкодженої мережі, проблеми розробки методів діагностики модулів систем енергозабезпечення за допомогою зчитування даних із can шини, впровадження комп’ютерно-інтегрованих систем керування на базі schneider electric у процес виробництва цукру: підвищення ефективності та автоматизація природокористувальних технологій,. автоматизація біогазових установок з використанням raspberry pi, arduino, node.js та blockly, особливості інтеграції теплового насоса в систему опалення будівлі, нова методика вибору перепаду тиску в мережах газопостачання з метою підвищення ефективності використання газу та багато інших.

Учасники конференції відзначили високу якість представлених наукових доповідей та дискусій, які стимулювали обмін інноваційними ідеями та дослідженнями у сферах енергетики та автоматики. В кінці конференції було зазначено необхідність подальшого співробітництва та обміну досвідом між учасниками для вирішення складних викликів, що стоять перед сучасною енергетикою та автоматикою.

 

Дмитро СОРОКІН

відповідальний секретар комітету конференції,

к.т.н., доцент, доцент кафедри електротехніки,

електромеханіки та електротехнологій

Михайло СПОДОБА

секретар комітету конференції,

доктор філософії (Ph.D),

асистент кафедри електротехніки,

електромеханіки та електротехнологій

Вікторія ЛИКТЕЙ

секретар комітету конференції,

к.т.н., старший викладач кафедри інженерії енергосистем

Вячеслав ВАСЮК

секретар комітету конференції,

к.т.н., доцент, доцент кафедри електротехніки,

електромеханіки та електротехнологій

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook