Агроінженери - третьокурсники пройшли практику в компанії Great Plains Ukraine

11 жовтня 2024 року
 Навіть з дестабілізацією безпекової ситуації в Україні, коли, на жаль по всій території нашої держави зберігається загроза для життя та здоров’я мирних мешканців, освітнє середовище повинне бути стійким і розвивати якісних фахівців, забезпечуючи майбутнє суспільства. Для грамотного опанування фаху здобувач вищої освіти інженерного профілю повинен вміти вирішувати практичні проблеми при безпосередній участі у механізованих технологіях. 

 З  23 вересня до 4 жовтня 2024 року, студенти групи АІ 2202 спеціальності «Агроінженерія», Максим Зубченко і Олександр Коваленко пройшли практичне навчання, на підприємстві Great Plains Ukraine, яке знаходиться в селі Рославичі, Васильківського району Київської області.

 За словами студентів, при приїзді на підприємство їх приємно вразили охайність території і привітливість колективу організації. Наставники провели молодим людям інструктаж з техніки безпеки в користуванні інструментом підвищеної відповідальності, як наприклад, підйомні стропи або плазмовий різак і налаштували практикантів на умови роботи.

 Першим завданням здобувачів вищої освіти була установка рами і кронштейнів для фінішних котків на дискову борону Terra-Max 1110, яка має ширину захвату 7,5 метрів та гідравлічну зміну кутів атаки дисків, до 80. Максим Зубченко зазначає, що спочатку було досить незвично, перш за все через те, що всі ключі, головки, рулетки і навіть креслення, за якими збиралася техніка, були з дюймовою мірою, але через день, на це вже увага не зверталася. Всі важкі елементи рами підіймалися дизельним автонавантажувачем. Після трьох днів встановлення рами борони, студенти перейшли до налаштування гідравлічної системи. На знарядді було встановлено 22 гідроциліндри: по 2 на підйом-опускання робочих органів та складання і розкладання секцій рами, 6 на регулювання кута атаки дисків і 12 на підйом-опускання фінішних котків. На протязі двох днів практиканти згідно креслень встановлювали і затискали трубопроводи високого тиску, через що неймовірно хвилювалися за відповідальність своєї роботи. Оскільки налаштування гідросистеми виконувалося молодими людьми перший раз, то не дивно, що при перевірці агрегату, були помічені протікання оливи у двох місцях, але негаразди були швидко усунені.

 На наступному тижні практики студенти збирали дискову борону Turbo Max на 2,5 метри ширини захвату і культиватор серії 8000. За словами Олександра Коваленка, борона за принципом збірки була схожа на попередню, тому робота йшла в рази швидше і практиканти впоралися за 2 дні. Також на цю модель молоді агроінженери встановили апаратуру для аналізу грунту. Крім того встановлення двох гідророзподільників і 4 гідроциліндрів, виявилося легкою прогулянкою в порівнянні з попереднім гігантом.

 На передостанньому дні практики студенти мали можливість порізати метал плазмовим різаком, що спочатку за їх враженнями, було страшнувато, але дух інженера зайняв своє місце у свідомості молодих особистостей і процес різання протікав досить вдало.

 Кульмінація практичного навчання була запланована на останній день - студентів взяли у відрядження до польових угідь села Ставище, поруч з Фастовом. Ще до сходу сонця, агроінженери почали налаштування дискової борони Тerramax 1100 на 7,6 метрів ширини захвату, для демонстрації виробничникам. Дякуючи навикам отриманим під час практики, молоді люди зібрали агрегат, за 3 години, налаштували кути атаки, перевірили проводку з гідравлікою і агрегат відправився на поле, для демонстрації ефективності роботи. Студенти були в захваті від побаченого – новітня техніка на високій швидкості перетворювала стерню в пил, руйнуючи і подрібнюючи грунтове середовище. В кожен метр переміщення агрегату по полі була вкладена і їх частина праці.

 Навчальний процес здобувачів вищої освіти, особливо перед випускним курсом повинен обов’язково бути підсилений практичними навиками у середовищі виробничих компаній профілю. Свідомість інженера будується з кластерів практичного застосування його знань і можливостей. Бажаємо молодим людям подальшого розвитку, енергії і фахового зростання під мирним небом України.
 
Ігор Сівак, доцент кафедри сільськогосподарських машин
та системотехніки імені академіка П.М.Василенка,
гарант ОПП підготовки здобувачів
першого рівня вищої освіти «Агроінженерія»

Максим Зубченко, студент групи АІ 2202
 

 

 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook