«Доля вибрала нас!» – гасло «Пісні першокурсника-2024»

6 жовтня 2024 року

А пісня – це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша.
Чим глибша пісня, тим ясніш душа.
Іван Драч

Як же не погодитися з видатним українським поетом! Бо 01 жовтня, коли в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбувався традиційний конкурс «Пісня першокурсника», межі неба, здавалось, насправді розширилися, – і воно чуло щиру українську пісню від студентської молоді, відчувало патріотизм ясних молодих душ і стверджувало: Перемога – за нами!
Конкурс відбувався у День захисників і захисниць України, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, тож усі пам'ятали: у цей день ми дякуємо тим,  хто сьогодні тримає оборону на полі бою, дякуємо за самопожертву, за спокій у наших домівках, за майбутнє, яке вони виборюють. Їхня відвага, сила та незламний дух є надійним щитом для кожного з нас, для всієї країни. Їм, нашим героям, і були присвячені виступи студентських груп.
«Ніщо не зупинить ідею, час якої настав!» – розпочали пісенні баталії першокурсники економічного факультету. І тут згадалися слова легендарного Леоніда Утьосова: «Пісню можна співати голосом, але можна співати й серцем. Без голосу обійтися ще можна. Без серця – ніяк». Імпульс поданий. Недарма майбутні економісти перемогли у номінації «Креативний імпульс».
«Українська пісня – це геніальна поетична біографія українського народу», – сказав Олександр Довженко. І це підтвердили майбутні землевпорядники, бо співали і про лани широкі, і про Чорнеє море, і про Тараса брата, і про Небесну Сотню. Вони полонили ліричністю, тож номінація «За ліричність виконання» саме за ними.
 
«Моє серце, наповнене до країв, завжди тішиться і оновлюється піснею,  коли воно хворе і втомлене», – ці слова  Мартіна Лютера прийшли на думку, коли на сцені з'явилися майбутні агробіологи. Артистизм соліста студентського гурту, його харизма допомогли команді завоювати першість у номінації «За артистизм».
«Музика – джерело радості мудрих людей», – сказав колись Сюнь-Цзи. Таку радість подарували слухачам першокурсники-ветеринари.
Запали почуття,
Хай світ відчує
Нове життя.
Щоб палав вогонь надії
Кожну мить!
Завжди йди, не чекай
І на перешкоди
Не зважай.
Бо тобі пощастить!
 
Але.. Ветеринари взяли першість у номінації «За кращу візитівку»Бо таки кращої не було…
Коли на сцену вийшли першокурсники факультету  інформаційних технологій, голос
Україно! Свята мати героїв!
Зійди до серця мого
Шумом Карпатських ручаїв,
Боїв славного завойовника
Батька Хмеля!
Свята! Могутня! Соборна!
Cлава Україні!
повторив слова Григіра Тютюнника: «Пісня – це коли душа сповідається»… «За яскравість художніх образів» – ця номінація взята!
 
Факультет конструювання і дизайну кілька років поспіль намагається вразити слухачів і журі вокально-інструментальним живим виконанням. «Я вірю, що музика – це голос особливого духу, завдання якого збирати мрії світу, і який, проходячи через свідомість людей, здатний залагодити, нехай навіть на короткий час, їх розбрати, або потрясти душі, руйнуючи соціальні незручності», – казав Адріано Челентано. Майбутні конструктори таки стали голосом  особливого духу.  За це – першість у номінації «За особливу манеру виконання».
А тепер на сцені – переможець минулорічного конкурсу гуманітарно-педагогічний факультет Майже всі – дівчата, проте «Козацькому роду нема переводу!» – і номінація «Хоровий резонанс» у ГПФ! Істинно стверджував Олександр Кошиць: «Українська пісня викликала завжди не тільки здивування, захоплення, а й буквально якесь релігійне схиляння найвибагливіших і найсуворіших критиків усього світу».
А ми ще, а ми ще повоюємо,
А ми ще, а ми ще потанцюємо!..
Ти металом зціли наші рани,
Бо ми – люди, ми – люди-титани 
 
Про титанів співали студенти ННІ неперервної освіти і туризму, які стали переможцями у номінації «За кращу сценічну постановку». Співали, підтверджуючи Пола Маккартні: «Все, що я хочу сказати, сказано в моїй музиці. Якщо мені захочеться додати щось ще, я напишу пісню».
«Що за милозвучність та краса – ці українські пісні! Се – джерело, з якого на здоров'я ще будуть пити нащадки», –писав Павло Грабовський. Милозвучність виконання пісня «Мрія» подарували слухачам першокурсники факультету аграрного менеджменту, за що стали володарями диплому «За вокальну харизму».
Насправді запахло весною, коли розпочали виступ студенти факультету харчових технологій і управління якістю продукції АПК. От і підтвердили вони слова Зденека Неєдли: «Українська пісня… має так багато мистецьких вартостей, що їх неможливо перелічити. Це мистецтво глибоко народне тому, що з нього безпосередньо промовляє до нас своєрідна чиста душа українського народу. Гарна ця душа. Таке саме і її мистецтво». Журі оцінило душевність виконання, проте харчовики виявилися кращими і в номінації «За краще художнє оформлення номера».
«Не твоя війна» була не єдиною піснею гурту «Океан Ельзи», яку студенти виконували в конкурсній програмі. Але, показавши дух колективізму (за що і отримали нагороду в номінації «За дух колективізму»), першокурсники ННІ лісового і садово-паркового господарства,  ще й підтвердили Боба Марлі: «Я вірю, що можна вилікувати расизм, зло і ненависть – музикою!»
«Вірність українським традиціям» – таку назву має номінація, переможцем у якій став ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження. Пісня незабутнього Володимира Івасюка насправді була біля кожного в актовій залі, бо ж «ні в якій іншій країні дерево поезії не дало таких величезних плодів, ніде дух народу не виявився в піснях так жваво й правдиво, як в українців…» (Фрідріх Мартін фон Боденштедт).
 
Підхопили цей дух першокурсники-механіки українським шедевром на слова професора кафедри культурології Вадима Крищенка «Родина». Їх воля до перемоги була сильною, бо ж «все можна пережити, якщо підібрати потрібну пісню», – як казав  Курт Кобейн.
 
 
«Українці… не мудрують, складаючи свої пісні; у них пісні виростають самі, як квіти на полях зелених, і їх така кількість, якою не може похвалитися жоден народ у світі», – стверджував Павел Шафарик. І його думку підтвердили і студенти факультету захисту рослин, біотехнологій та екології, які перейняли естафету пісенних баталій, здобувши першість у номінації «За динамізм виконання» піснею «Перлина Україна».
 
Першокурсники із факультету тваринництва і водних біоресурсів перемогли у номінації «За краще втілення ідеї», а допомогла їм у цьому пісня
Ми з України!
Серце велике, справжнє навіки!
Ми з України!
Нас не здолати - зламані ґрати!
Ми з України!
До перемоги наші дороги!
Ми з України!
Доля єдина - вільна країна! –
пісня, яка підкреслює духовне обличчя нації, про що свого часу писав Адам Міцкевич.
Що ж, конкурс переконав: «Українська пісня – це бездонна душа українського народу, це його слава» (Олександр Довженко), а конкурсні виступи завершив юридичний факультет, який отримав диплом «За сценічну культуру».
Як завжди, найнапруженішим було очікування результатів. Хоча вболівальників розважали жіночий вокальний ансамбль «Октава» під керівництвом Ірини Литвиненко, народна студія академічного, естрадного і джазового співу під керівництвом Владислави Чайки, народна мистецька студія «7 сходинок» під керівництвом Романа Рудого, хореографічний ансамбль «Сузір'я ритмів» (керівник – Вячеслав Борзенков), а у холі учасників чекала  смачнюща козацька каша (за що особлива подяка ГО «Спілка ветеранів Афганістану м. Києва» на чолі з Миколою Гончаренком), напруга наростала…
Коли ж на сцені з'явилися доктор мистецтва, лауреат всеукраїнських конкурсів, головний диригент муніципальної академічної хорової капели імені Л. М. Ревуцького Артур Смірнов, директорка ТОВ «ВАЙД-ВЕСТ ГРУП» Світлана Безверха, випускник медіа школи 1+1, ведучий івентів і Україні та за кордоном, співак Роман Пугач, старший сержант 135-того окремого батальйону ЗСУ Григорій Кравцов, член Правління Київської міської спілки ветеранів Рафік Камалов, зал знову завмер. І ось основні результати:
3 місце у фестивалі-конкурсі «Пісні першокурсника-2024» під гаслом «Доля вибрала нас» вибороли факультет інформаційних технологій, агробіологічний факультет та ННІ лісового і садово-паркового господарства.
2 місце у факультету ветеринарної медицини та факультету аграрного менеджменту.
Почесне 1 місце зайняли першокурсники гуманітарно-педагогічного факультету.
Гран прі фестивалю-конкурсу – у факультету харчових технологій і управління якістю продукції АПК.
 

Вітаємо переможців, і ще раз дякуємо ГО «Спілка ветеранів Афганістану» за частування і нагороди, профспілці працівників і студентів НУБіП України – за смаколики, а учасникам – за можливість насолоджуватися українською піснею.

          Разом до перемоги!

 

Майданюк Ірина,
завідувач кафедри культурології

 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook