IV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Екологія – виклики сучасності»

30 вересня 2024, 14:59
26-27 вересня 2024 року на базіфакультету захисту рослин, біотехнологій та екології проведено IV Всеукраїнську науково-практичну конференцію для студентів, аспірантів та молодих вчених «Екологія– виклики сучасності».
 Захід проходив у змішаному форматі, з метою обговорення та пошуку рішень актуальних проблем, пов’язаних із проблемами досліджень в cфері екології та охорони навколишнього середовища, природоохоронних технологій, екологічної безпеки, глобальних та регіональних екологічних проблем водного та наземного простору – як у теоретичному так і у практичному відношенні.
У роботі конференції взяли участь понад 50 учасників, серед яких студенти, магістри та аспіранти закладів вищої освіти України: Вінницької академії неперервної освіти, Полтавського державного аграрного університету, Національного університету харчових технологій, ВСП «Київський фаховий коледж міського господарства Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського». Модератором засідання виступила доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю Світлана Паламарчук.

Конференція розпочала свою роботу о 10.00 год з вітального слова декана факультету захисту рослин, біотехнологій та екології, доктора сільськогосподарських наук, професора Юлії Коломієць, яка побажала усім учасникам плідної праці, цікавих дискусій і нових знайомств на конференції. 

З привітальним словом виступила завідувач кафедри екології агросфери та екологічного контролю, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Олена Наумовська, яка висловила подяку у зацікавленості до наукової конференції широкого загалу студентів, аспірантів і побажала учасникам конференції плідної роботи та наголосила, що налагодження науково-практичних зв'язків між науковими і виробничими колективами, дозволить вирішити низку актуальних питань у галузі екології та охорони навколишнього середовища, оголосила регламент й запросила учасників до роботи.

Необхідно відмітити активну роботу учасників конференції, особливо студентів, які виступили з науковими доповідями на пленарному засіданні. Першими, свій виступ розпочали студенти ВСП «Київський фаховий коледж міського господарства Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського» Мельниченко Марина, Пшінка Максим з темою наукової доповіді - «Зелені охоронці: користь великих дерев у міському середовищі». Студенти відмітили,що проведенні дослідження підтверджують важливість озеленення для регулювання температурного режиму в міських умовах. Тіні, створювані деревами, зменшують температуру асфальту та ґрунту, що може суттєво вплинути на загальний комфорт та здоров'я мешканців міста під час спекотних періодів. В умовах глобального потепління та частих екстремальних погодних явищ, озеленення міст стає не просто естетичним, але й необхідним заходом для поліпшення якості життя в урбаністичних зонах. 
Магістр І р.н. спеціальності 101 «Екологія» Ігор Кравченко представив свої наукові дослідження на тему «Зміни розподілу опадів, як фактор кліматичних змін (на прикладі Сумської області), у ході доповіді відмітив, що під впливом кліматичних змін, відбувається зменшення кількості опадів майже по всій території області. Найбільший вплив зазнає південна та центрально-східна частина області із зменшенням кількості опадів на 46-56 мм. Таким чином, лісостепова зона за кількістю опадів поступово аридизується. А просторова зміна розподілу опадів є фактором кліматичних змін, які відбуваються в досліджуваному регіоні.
Досить цікаву доповідь на тему«Досвід іноземних країн у контролі та відновленні деградованих ґрунтів» представила магістр ІІ р.н.  факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Аліна Замосьна. Доповідь включала цікаві наукові факти про дослідження забруднених земель Польщі та Чехії та основні шляхи їх відновлення.
Питання якості природних вод підняла на конференції студентка 4 курсу спеціальності 101 «Екологія» Анастасія Швець-Машкара. Вона розповіла про головні гідрологічні особливості р. Десна, точкові та дифузні джерела забруднення, які виступають головними чинниками погіршення якості природної води у р. Десна.
Березовий Влас, магістр з технологій захисту навколишнього середовища, випускник факультету біотехнологій та екологічного контролю національного університету харчових технологій, Громадська Організація «Хорти Буслава» представив наукову доповідь на тему – «Мор риби у нижньому б’єфі Богуславської ГЕС: причини, наслідки, шляхи вирішення». Доповідач представив наукові дослідження щодо причин мору риби на річці Рось Київської області у нижньому б’єфі Богуславської ГЕС.
Магістр ІІ р.н. спеціальності 101 Екологія Коваль Тетяна провела дослідження на тему – «Біомаса в біоенергетиці: тенденції використання та виклик для навколишнього середовища», і відмітила, що біомаса стає все більш популярною завдяки своїй здатності зменшувати викиди шкідливих речовин у атмосферу. Вона є відновлюваним ресурсом, що дозволяє знизити залежність від викопних джерел енергії. Проте навіть найкращі рішення мають свої нюанси, і біомаса не є винятком.
Організаційний комітетконференції висловлює щиру подяку учасникам за цікаві доповідіта гостям конференції за слушні запитання та активні дискусії
 
Олена Наумовська завідувач кафедрою
екології агросфери та
екологічного контролю,
Світлана Паламарчук
доцент кафедри екології агросфери
та екологічного контролю

 

 

 

 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook