ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА ТА ПЕРШЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗА ОПП «ТЕХНІЧНИЙ СЕРВІС МАШИН ТА ОБЛАДНАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА»
Важливе значення в процесі підготовки майбутніх магістрів з галузевого машинобудування є виробнича практики на передових підприємствах галузі. Декан факультету конструювання та дизайну, Зіновій Ружило, під час зустрічі зі здобувачами вищої освіти зазначав, що під час виробничої практики студенти магістратури повинні реалізувати одне з головних завдань – «Перше працевлаштування на інженерну посаду за фахом».
Протягом червня-липня за керівництва науково-педагогічних працівників кафедри надійності техніки факультету конструювання та дизайну пройшла виробнича практика здобувачів вищої освіти спеціальності «Галузеве машинобудування», за ОПП «Технічний сервіс машин та обладнання сільськогосподарського виробництва».
При цьому здобувачі вищої освіти реалізовували завдання Декана факультету.
Ольга Друзь виробничу практику пройшла в дорожньому науково-технічному центрі «ДП Дорцентр», у відділі сертифікації дорожньої продукції, на посаді інженера 2 категорії. Вона разом зі співробітниками науково-технічного центру приймала участь у перевірці виробництв та обладнання для будівництва, ремонту та експлуатації дорожніх покриттів.
Для Іллі Ільїна виробнича практика була пов’язана із вивченням сучасних технологій проєктуванням елементів конструкцій дільниць, відділень промислових та підприємств технічного сервісу у фірмі «Atvaga Energy LLC». В період проходження виробничої практики Ілля займався енергоефективністю вікон, працював у програмі autocad i therm. В autocad виконував креслення, які переформатовував в програму therm, у якій вже безпосередньо і проводено розрахунки енергоефективності вікон. Після проведення розрахунків виконував звіт, в який вносив всі отримані дані. Після цього, все відправляв замовнику і якщо потрібно вносити корективи (змінити матеріал/засклення/наповнення прошарку між вікном), то виконував і зазначені роботи.
Виробнича практика Сергія Носенка пройшла у фермерському господарстві, де він займався технічною експлуатацією, сервісним обслуговуванням машин та обладнання сільськогосподарського виробництва. Знання та вміння Сергій вміло використовує для забезпечення працездатності техніки, проведення технічного обслуговування.
Для Сергія Гончарука практика була пов’язана з ремонтом агрегатів та відновленням деталей машин та обладнання аграрного виробництва. Також Сергій займався технічним обслуговуванням сучасних мобільних засобів.
Виробнича практика здобувачів вищої освіти Володимира Лінкевича та Дмитра Скуратівського пройшла на приватному підприємстві з виготовлення та відновлення виробів з металу, деревини, полімерних матеріалів. Верстатний парк включав на той період наступне обладнання: токарний верстат по металу FDB MASCHINEN TURNER 320X1000WM-DPA, трубозгинальний верстат з ЧПУ для 3D-ГНУЧКИ FDB MASCHINEN SB38CNC3A, стрічково-шліфувальний верстат FDB MASCHINEN BS75, листозгинальний верстат FDB MASCHINEN ESF1260B.
Поряд з виконанням виробничих завдань, Володимир Лінкевич займався технічним обслуговуванням та налагодженням верстатів.
Дмитро Скуратівський виконував роботи на листозгинальному верстаті FDB MASCHINEN ESF1260B, займався обробкою деревʼяних вставок та виконував технологічні операції згинання листів.
Керівництво факультету конструювання та дизайну та керівники практики кафедри надійності техніки від НУБіП України переконані, що проходження виробничої практики на машинобудівних, сервісних та аграрних підприємствах, отримання знань та досвіду роботи здобувачів вищої освіти на сучасному обладнанні, під керівництвом досвідчених фахівців на виробництві принесе свої позитивні результати.
Андрій Новицький,
завідувач кафедри надійності техніки, гарант програми,
Валентина Мельник, доцент,
Олександр Банний, доцент,
представники проєктної групи ОПП «Технічний сервіс машин та
обладнання сільськогосподарського виробництва»