Чемпіонат України зі спортивного туризму серед ветеранів фізичної культури і спорту 2024 року
Відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2024 рік, з 23 по 26 серпня 2024 року у Львівській області в місті Дрогобич проводився чемпіонат України зі спортивного туризму серед ветеранів фізичної культури і спорту. Відповідно до Регламенту 2024, затвердженому Міністерством молоді та спорту України, змагання були особисті з передбаченими дистанціями: пішохідна, водна та скандинавська ходьба. Проходило це дійство на краю лісової зони на правобережжі річки Тисмениці в парку Богдана Хмельницького (чи лісі, воно на швидкість не впливає). З’їхались кращі з кращих.
Вже десятиліттями ветерани спортивного туризму зберігають у своїх серцях незабутні пригоди та навички, набуті в часи своєї молодості. Кожна з історій – це яскрава перлина в скарбниці спортивних досягнень. Зібравшись разом на березі чудового озера ветерани спільно переживали митті радості та перемог, ділилися враженнями від важких трас та високогірних походів.
Кожен з ветеранів – це своєрідний живий довідник зі спортивного туризму. Вони розповідали про маршрути, які бачили світ ще до появи карт, більше того, вони ці карти і малювали. Їхні оповіді – це пізнання душі природи, вміння адаптуватись та знаходити шлях навіть там, де його немає…
Ветерани спортивного туризму – це не лише історія минулого, а й живий приклад для молодого покоління. Вони надихають своєю відданістю та стійкістю, показуючи, що обмежень немає, коли мова йде про досягнення високих вершин – будь то гірське пасмо чи життєва перепона. Їхні історії підтверджують, що воля та віра в себе можуть подолати навіть найскладніші перешкоди. І дуже добре, що судили змагання наша молодь, наша прекрасна, чарівна молодь. Ми завжди від неї в захваті, бо вони справжні і не зіпсовані радянською системою (так як і більшість ветеранів, їх можна назвати ще тими дисидентами, а їх же псували і псували, але вони незламні).
Думається, що то було? Змагання чи зліт туристів трошки старших. І все таки це були змагання, бо треба своїми очима бачити як на катамарані змагається екіпаж якому в сумі більше 150 років. 150 років!!! Я не знаю, як це прокоментувати. Або до півночі сидять і розробляють тактику проходження дистанції, і не просто думають, а лаються (по доброму) між собою, придумують, згадують (зранку може і забувають) і таки знаходять те що їм потрібно. Або перед стартовий мандраж, здавалося б, ну чим їх можна налякати, чи здивувати. Алеж, перед стартом нервують, чекають команду «Руш», і рвуть з місця, аж пісок сиплеться (пісок з під ніг, а не те що дехто подумав, а як що в когось і сиплеться щось, так то не пісок, а не спалений в молодості порох).
А почуття гумору, тут є у всіх, не існує справжніх туристів без цього почуття. Ну вибіг один ветеран без каски (суддя не побачив), а інший суддя зупинив, а він і каже «А на що мені каска, як у голові нема нічого, нормальний у 79 не буде дюльфером спускатись))))… Як же це все класно насправді…».
Тепер про спортивні досягнення, тут все просто. Виграли всі. Не програв ніхто.
Наш університет на змаганнях ветеранів відстоював я, доцент кафедри готельно-ресторанної справи та туризму Стретович Олександр, який 50 років займається спортивним туризмом та опікується клубом туристів університету. І досвід не підводить. Зайняв та додав до скриньки перемог дипломи:
1 місце на дистанції з пішохідного туризму «Смуга перешкод» у віковій категорії 65-69 років;
2 місце на дистанції зі скандинавської ходьби «Пересічена місцевість»;
3 місце на дистанції з водного туризму «Слалом» у віковій категорії 60+ років.
Ну і звичайно необхідно подякувати тим людям, завдячуючи яким ми маємо можливість проводити такі змагання. Це наші славні воїни захисники і захісниці. Низький їм уклін. Слава Україні!!!
Олександр СТРЕТОВИЧ,
доцент кафедри готельно-ресторанної справи
та туризму НУБіП України