Стартувала виробнича (переддипломна) практика здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 061 «Журналістика»
Відповідно до робочого навчального плану та наказу по університету «Про організацію практичного навчання студентів у першому семестрі 2024/2025 навчального року» з 19 серпня 2024 р. розпочалася виробнича (переддипломна) практика у здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 061 «Журналістика».
Виробнича (переддипломна) практика здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти є необхідним складником формування фахівця у вищих навчальних закладах, яка повинна забезпечити набуття студентами практичних професійних навичок та досвіду науково-практичної діяльності, необхідної для роботи за профілем набутої спеціальності.
19 серпня 2024 року відбулася зустріч із студентами-журналістами з питань проходження виробничої (переддипломної) практики. Тетяна Семашко – керівник практики, д.ф.н., професор кафедри журналістики та мовної комунікації – означила мету та завдання практики, що передбачає формування в студентів-магістрантів професійної дослідницької компетенції в галузі журналістики, дослідженні тих аспектів журналістики, що можуть бути використані в кваліфікаційній роботі магістра; оволодіння сучасними методами та методиками медіадосліджень; набуття умінь аргументувати власні спостереження, робити висновки й узагальнення. Тетяна Федорівна акцентувала на термінах проходження практики – третій семестр другого року навчання упродовж 10 тижнів (19 серпня – 25 жовтня); зупинилась на особливостях підготовки і захисту звітів практики.
Тетяна Зубок – доцент кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві – провела здобувачам інструктаж із техніки безпеки в період проходження практики, під час якого поділилася знаннями та корисними порадами щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Під час зустрічі обговорювалися питання медичної допомоги, правила поведінки під час повітряної тривоги та дії у випадках обвалів. Також здобувачам була надані контакти служб, до яких слід звертатися у разі виникнення небезпеки. Таке спілкування було корисним, оскільки сприяло підготовці студентів до можливих викликів і забезпечило їх необхідними знаннями та навичками задля власної безпеки.
Під час зустрічі здобувачі вищої освіти брали активну участь у спілкуванні щодо процедури проходження практики, отримали відповіді на всі запитання, які ставили Віта Грущинська, Андрій Кострикін, Костянтин Рибалка та інші.
Бажаємо магістрам-практикантам спеціальності «Журналістика», щоб виробнича (переддипломна) практика додала їм ще більшої впевненості у власних талантах, допомогла стати впевненими фахівцями й окреслила можливості фахового вдосконалення.
Тетяна Семашко, професор кафедри журналістики та мовної комунікації,
керівник практики