Друга Міжнародна конференція Twinning: Підсумки дворічної співпраці

8 липня 2024 року
Акт агресії росії в Україні змінив наше життя у всіх його проявах і вища освіта не стала винятком. Війна спричинила багато проблем та прискорила необхідність змін. На початку повномасштабного вторгнення керівник Консалтингової компанії Чарльз Кормак (Cormack Consultancy Group) започаткував ініціативу UKRAINE TWINNING INITIATIVE, спрямовану на підтримку українських закладів вищої освіти як через короткострокову допомогу, так і через довгострокові заходи, що сприяють через зміцнення українських університетів відновленню економіки та суспільства.
 
Twinning – це партнерство між інституціями, спрямоване на підтримку української вищої освіти, як через короткострокову допомогу, так і через довгострокові заходи, які допомагають підтримувати та відновлювати українські університети, економіку та суспільство. 
Цього року виповнюється два роки з початку даної ініціативи. З метою підбиття підсумків роботи за цей період і обміну думками щодо подальшого розвитку ініціативи, 04-05 липня у Варшаві на базі Університету Вістули проведено Twinning Second International Conference.
В рамках програми відбувся прийом учасників конференції послом Великої Британії у Варшаві.
Університет на конференції представляли Олександр Лабенко, проректор з навчально-наукової роботи та міжнародної діяльності, Алла Кравченко, доцент кафедри філософії та міжнародної комунікації та Марія Галабурда, доцент кафедри ветеринарної гігієни ім. проф. Скороходька.
 
Проєкт Twinning за два роки досяг значних результатів:
  1. Встановлено понад 100 українсько-британських партнерства.
  2. Підписано більше 80 довгострокових угод про співпрацю.
  3. Надано фінансування 33 українським університетам для реалізації українсько-британських наукових проектів.
  4. Залучено понад 12 000 українських студентів до безкоштовного вивчення англійської мови.
  5. Надано університетам понад 30 тонн матеріально-технічної допомоги.
  6. Засновано 10 нових програм подвійних дипломів.
 
Наш університет бере участь у програмі Twinning з Університетом Редінг (Велика Британія). За дворічний період співпраці було отримано три гранти, два з яких спрямовані на підвищення дослідницької складової в нашому університеті та один на підтримку жіночого лідерства в освіті (фінансується Британською радою). Університет Редінг на конференції представляли кандидат наук з міжнародного та сільського розвитку, доцент, старший науковий співробітник, директорка магістерської програми з комунікацій для розвитку Сара Карді (Sarah Cardey) та старший менеджер із глобального партнерства, доктор Ламма Жол (Lamma Zhoul).
Також в даний час готується 7 нових заявок на нові проєкти у співпраці з партнерським університетом. Також в процесі розробки заявка на фінансування програми подвійних дипломів.
 
Конференція у Варшаві надала платформу для обміну досвідом, комунікації з донорами та презентації проєктів співробітництва. Це важливий крок у зміцненні співпраці між українськими та британськими університетами, що сприятиме відновленню та розвитку української вищої освіти в умовах кризи та післявоєнної відбудови. Програма конференції була насичена різноманітними заходами, що сприяли обміну досвідом між учасниками та формуванню нових ідей для подальшої співпраці. Конференція розпочалася з прийому учасників, організованого послом Великої Британії у Варшаві. Цей захід дозволив учасникам неформально поспілкуватися та налаштуватися на продуктивну роботу протягом наступних днів.
 
Перша сесія «2 роки стійкості. Виклики у секторі вищої освіти України» була присвячена викликам, з якими зіткнувся сектор вищої освіти України за останні два роки та відбулася за участю Михайла Винницького, заступника Міністра освіти і науки України. До інтерактивної сесії «Сталий розвиток вищої освіти в Україні в умовах кризи» були залучені Ольга Будник, Уповноважений радник Глави держави з питань діяльності Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту та Дейм Саллі Мапстоун, президент Університетів Великої Британії.
 
Панельна дискусія «Роль та внесок університетів у відновленні, реконструкції та модернізації України» відбулася за участю представників українських та британських університетів, донорів та урядовців. Чарльз Кормак, голова Cormack Consultancy Group та Ольга Будник підбили підсумки досягнень ініціативи Twinning за два роки, розповівши про основні моменти та виклики, з якими довелося зіткнутися. Вони підкреслили важливість продовження співпраці та визначили спільні пріоритети для подальшого розвитку української вищої освіти. Було зазначено, що завдяки спільним зусиллям українських та британських закладів вищої освіти, вдалось досягти значних результатів і створити міцну основу для подальшого розвитку.
 
Під час конференції були представлені кейси успішної підтримки українських університетів, зокрема, своїм досвідом поділилися представники Київського національного університету ім. Т. Шевченка та Запорізького національного університету; свої проєкти представили Лестерський університет, Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського. Олександр Смирнов, директор проєкту Twinning, разом з представниками Університету імені Альфреда Нобеля та ХНЕУ ім. С. Кузнеця обговорили досягнення та виклики проєкту подвійних дипломів. Джессі Ларнер, координатор доставки гуманітарної допомоги та Олександр Смирнов розповіли про поточний стан та майбутні плани щодо доставки гуманітарної допомоги українським університетам.
 

Ініціатива Twinning продовжує грати важливу роль у підтримці українських університетів, економіки та суспільства в умовах війни та післявоєнної відбудови. Спільними зусиллями ми зможемо подолати всі виклики та побудувати міцне, освічене майбутнє для України.

 
 

Марія ГАЛАБУРДА 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook