Навчальна практика з дисципліни «Основи фахової підготовки» - перший практичний досвід роботи із деревними рослинами
Згідно графіка навчального процесу в студентів 1 курсу 1-3 груп спеціальності «Лісове господарство» з 17 по 28 червня було проведено навчальну практику з дисципліни «Основи фахової підготовки». Загальне керівництво практикою здійснював завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Андрій Пінчук, а безпосередньо на об’єктах практики керівниками були доценти Сергій Дударець і Олексій Бойко.
Навчальна практика з дисципліни «Основи фахової підготовки» ставила за мету розкрити студентам значення спеціальності «Лісове господарство» в Україні та світі, визначити місце бакалавра і магістра лісового господарства у функціонуванні та подальшому розвитку галузі.
Завдання практики передбачали ознайомлення студентів із історією НУБІП України та ННІ лісового і садово-паркового господарства, а також із сучасною структурою лісової галузі України та реформами, які в ній відбуваються. Важливе місце на початку практики відводилося ознайомленню студентів із структурою та значенням лісових екосистем на різних елементах ландшафту. Основні програмні завдання практики опрацьовувалися на об’єктах НУБІП України.
Перед початком навчальної практики для студентів було проведено інструктаж з охорони праці та техніки безпеки. Для виконання робіт були створені бригади по 4-5 чоловік. Всі роботи виконувалися згідно календарного плану і програмних завдань.
На початку навчальної практики для студентів було організовано екскурсію Голосіївським лісом та Ботанічним садом НУБіП України. Під час цієї екскурсії студенти мали змогу відвідати лісівничо-просвітницький центр, у якому завідувач лабораторії Марина Кальчук розповіла про лісове біорізноманіття, деревні рослини різних регіонів України, флору лісових луків, боліт та узлісь. Студенти пройшлися також орнітологічною стежкою і мали можливість зблизька послухали спів птахів.
Згідно календарного і тематичного плану основним об’єктом проведення навчальної практики з дисципліни «Основи фахової підготовки» було визначено навчально-дослідний розсадник кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій. У цей період на розсаднику є досить багато різнопланової роботи, яку необхідно виконувати для забезпечення його функціонування та підтримання в належному стані. Перед початком робіт завідувач лабораторії Андрій Дерій і аспірант Олександр Бабін ознайомили студентів із основним призначенням розсадника, його відділеннями та асортиментом деревних рослин.
У процесі проходження навчальної практики студенти мали можливість отримати практичні навики щодо догляду за кронами деревних видів рослин, формування живої огорожі. Як правильно це виконувати особисто демонстрував завідувач лабораторії Андрій Дерій.
Також студенти проводили догляди за сіянцями сосни звичайної в посівному відділенні розсадника, за садивним матеріалом ялини звичайної у шкілці дорощування.
З метою розширення посівного відділення розсадника та шкільного відділення шпилькових рослин було проведено видалення дерев сосни і ялини із корчуванням їх пеньків.
Студенти проводили догляди за рослинами, що вирощуються із закритою кореневою системою, а також на ділянці, де закладено зразки схем змішування полезахисних насаджень із використанням садіння сіянців та висіву жолудів.
З метою утримання території розсадника у належному стані його територія постійно обкошувалася.
Після проведення усіх робіт та заключної бесіди було проведено заліковий захист звітів з практичного навчання студентів. Сподіваємося, що навчальна практика з дисципліни «Основи фахової підготовки» буде хорошим початком для подальшого здобуття студентами практичних навиків із обраної спеціальності.
Сергій Дударець, Олексій Бойко,
доценти кафедри відтворення лісів та лісових
меліорацій, керівники навчальної практики