НУБіП – Французький інститут в Україні: плануємо практичної кроки співпраці

28 червня 2024 року

 28 червня 2024 року Національний університет біоресурсів і природокористування України відвідала аташе з питань наукового та університетського співробітництва Французького інституту в Україні Елоїз Мармузе-де ла Тай. Вона зустрілася з ректором Вадимом Ткачуком і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександром Лабенком. А предметом візиту став обмін пропозиціями щодо практичних кроків співпраці між НУБіП України та освітніми, науковими установами Франції. 

Ректор Вадим Ткачук коротко презентував університет, його структуру, освітній та науковий потенціали, спектр спеціальностей, освітніх програм, напрямів досліджень, особливості навчального процесу в умовах війни тощо. На сьогодні наш виш посідає сьому сходинку в національному рейтингу «ТОП 200-Україна», ранжується в міжнародних рейтингах QS, Times Higher Education, Webometrics тощо. В міжнародній роботі очільник університету детально зупинився на співпраці із закладами вищої освіти Франції – університетами Тулузи, Лілля, Ліона та Анже. Зокрема, із Вищою сільськогосподарською школою м.Лілль діють програми подвійних дипломів за спеціальностями «Маркетинг», «Біотехнології» та «Харчові технології», налагоджені академічні обміни в межах програми ERASMUS. Вадим Ткачук завважив, що поглиблення співпраці з Французьким інститутом в Україні допомогло б розширити перелік закладів вищої освіти Франції для встановлення партнерських зв’язків, збільшити кількість академічних обмінів для студентів та науково-педагогічних працівників, посилити мовну підготовку здобувачів вищої освіти тощо. Окремо зверталася увага на підтримці міжнародної акредитації факультету ветеринарної медицини НУБіП України. 

Аташе Елоїз Мармузе-де ла Тай висловила зацікавленість у партнерській співпраці та, в свою чергу, окреслила можливості Французького інституту в Україні щодо її практичного насичення. Перше - мова йшла про підтримку академічної мобільності, проте наразі через війну вона буде асиметричною, оскільки громадяни Франції не зможуть, з візитом до НУБіП, прибути в Україну. Друге – допомога на шляху до вступу в Європейський Союз, розширення доступу до проектів, програм, інтеграції в освітнє та наукове середовища тощо.

Для нашого університету було б цікавим та корисним обмінятися досвідом, ознайомитися з методами, формами навчання, які сфокусовані на здобуття практичних навичок, гармонізувати навчальні плани з можливою реалізацією програм подвійних дипломів, проведення спільних з французькими партнерами брейнштормів щодо пошуку нових ідей взаємодії, стажування, навчання та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників університету, зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Лабенко.

Сторони домовилися спланувати практичні кроки співпраці. Попередньо: візит до Франції представницької групи університету, знайомство зі структурою тамтешньої вищої освіти, агропромислового комплексу та університетами, які здійснюють підготовку фахівців за близькими до НУБіП спеціальностями.

На згадку про зустріч ректор Вадим Ткачук вручив Елоїз Мармузе-де ла Тай пам’ятні сувеніри та запросив керівництво, представників Французького інституту в України відвідати університет, більш ретельно ознайомитися з нашим освітньо-науковим потенціалом. 

Денис Рудень

 
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook