Навчальна практика з дисципліни «Фізіологія рослин» – насичена, цікава, корисна!

17 червня 2024, 10:00
Кафедра фізіології, біохімії рослин та біоенергетики

            Навчальна практика з дисципліни «Фізіологія рослин» для студентів 3 курсу ОС «Бакалавр» зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» розпочалася у навчально-науковій лабораторії «Біохімії та фітобіотехнології» кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики. Упродовж усього терміну практики студенти ознайомилися з методами екстрагування хлорофілів та визначення їх вмісту спектрофотометричним методом. Студенти навчилися планувати та проводити експеримент, готувати розчини відповідних концентрацій та знаходити вихід із нестандартних ситуацій (що часто буває і під час дослідної роботи!), а також ознайомилися з роботою основних приладів лабораторії.

 

 

         Унікальним і надзвичайно корисним моментом навчальної практики стала екскурсія до ТОВ «NOSTOC TECHNOLOGY» – компанії, що спеціалізується на розробці передового біопрепарату, заснованого на азотфіксуючій синьо-зеленій водорості Nostoc communeСтуденти познайомилися з керівництвом компанії, а екскурсію студентам провів один із засновників цієї компанії, науковий керівник і автор проекту технології використання ґрунтових водоростей у сільському господарстві кандидат біологічних наук Петро РОМАНЕНКО. Він детально розповів про біопрепарат, який відзначається унікальними властивостями, його технологію створення, функціональні властивості та основи застосування, що дуже зацікавило студентів. Безумовно, компанія дотримується найвищих стандартів якості у дослідницькому та виробничому процесах для гарантії та безпеки продуктів, що підтверджується сертифікатом Organic Standart.

 

 

     Так, під час розповіді студенти дізналися, що у ґрунті переважно розвиваються водорості чотирьох відділів: зелені, жовто-зелені, діатомові й синьо-зелені. Найцікавішим є штам саме синьо-зелених водоростей (або вже по-новому – ціанобактерій) Nostoc, що формують ланцюжки клітин. Петро РОМАНЕНКО провів майсте-клас для студентів із візуальної діагностики форм водоростей, дозволивши їм власноруч проаналізувати вміст невеличких хімічних ємностей із плаваючими в ній у воді зеленими колоніями – найдревнішими живими організмами на нашій планеті – прокаріот, доядерний організм, якому 3,5 – 3,8 млрд років, це і є Nostoc commune. А перші ядерні організми, нагадав екскурсовод, зокрема й хлорела, з’являться лише через два мільярди років! Але наші студенти-біотехнологи уважно прослухали лекційний курс, тому усі про це знали!

 

     Також Петро РОМАНЕНКО представив студентам власне конструкцію фітобіореактору. Він показав чотири закриті ємності – колби по 1250 л, абсолютно стерильні всередині, куди через фільтр подається повітря, а в живильному мінеральному розчині ємностей розчинені солі найголовніших для водорості елементів – магнію, калію, натрію, міді тощо. В нього поміщається масштабована кількість чистого штаму ціанобактерії, виокремленої зі здорового ґрунту. «З усіх боків реактори надзвичайно важливо освітлювати правильним спектром діодного освітлення, інакше діла не буде!» – зазначив Петро РОМАНЕНКО. Після досягнення щільності цінний «бульйон» із продуктами життєдіяльності водоростей (амінокислотами, полісахаридами, фітогормонами) через фільтр випускається для подальшого розливу у фасовану тару, до живої культури водоростей впускається новий живильний розчин. І ось так – на вході маємо водорості, елементарний набір мінералів, воду й сонячне світло, на виході – унікальний пробіотик ґрунту й стимулятор росту. Теплі і позитивні враження залишились у студентів після знайомства із технологіями вирощування водоростей у промислових масштабах у фото-, біо- реакторах спроектованих та зібраних в Україні.

 

 

       Навчальна практика з «Фізіології рослин» стала цінним досвідом для студентів, що дозволило покращити їхню професійну підготовку, що є необхідною ланкою для майбутніх фахівців у галузі біотехнології рослин.

 

 

Керівник практики, д.б.н.

Ольга БОЙКО

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook