Багатофункціональна консолідація земель: ключова тема 15-ї Міжнародної конференції LANDNET в Нідерландах

14 червня 2024 року
  На початку червня 2024 року в місті Міддлбург, Нідерланди, відбулася 15-та Міжнародна конференція LANDNET, що була організована ФАО ООН в партнерстві з кадастровою службою Нідерландів «Kadaster» та урядом провінції Зеландія. Конференція, що проходила з 05 по 07 червня, зібрала понад 100 учасників із 30 країн, вже традиційно включаючи представників Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП). Конференція LANDNET щороку є найважливішою подією для професіоналів, що займаються консолідацією земель, управлінням державними землями, розвитком ринку земель та іншими питаннями землеустрою.
  Головною метою цьогорічної конференції було відзначення 100-річчя земельної консолідації в Європі, вивчення досвіду земельної консолідації в Нідерландах, а також обговорення того, як багатофункціональна земельна консолідація може підтримувати реалізацію публічних проєктів, пов'язаних із адаптацією до змін клімату, відновленням природи, покращенням біорізноманіття та екологічних умов. Конференція тривала два з половиною дні, причому перший день був присвячений земельній консолідації у аграрній сфері та поточним викликам у землекористуванні, другий день – святкуванню 100-річчя земельної консолідації в Європі, а останній – багатофункціональній земельній консолідації.
  Зі спільною доповіддю на тему «Трансформація землекористування в Україні: земельна консолідація як стратегія аграрної стійкості та відновлення» виступили завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП України, професор Андрій Мартин та декан факультету землевпорядкування, професор Тарас Євсюков. Їхня доповідь була насиченою, цікавою та включала багато практичних прикладів, що викликали щиру зацікавленість учасників конференції. Доповідачі підкреслили важливість земельної консолідації для збереження конкурентоздатності, аграрної стійкості та відновлення України, особливо в умовах нинішніх викликів, пов'язаних зі зміною клімату та необхідністю запровадження сталого землекористування в рамках Європейського зеленого курсу.
  Професор Тарас Євсюков також розповів про впровадження в НУБіП України минулорічної розробки FAO «Загальної навчальної програми магістратури з консолідації земель та земельного банкінгу» у магістерські освітні програми на факультеті землевпорядкування у 2024-2025 навчальному році. Ця ініціатива має на меті підвищити якість освіти в галузі земельної консолідації та забезпечити українських студентів сучасними знаннями та навичками, необхідними для ефективного управління земельними ресурсами.
  Крім того, Тарас Євсюков провів презентацію для учасників конференції нового посібника з земельної консолідації, підготовленого для українських студентів-землевпорядників професором Йоахімом Томасом. Посібник висвітлює сучасний стан науки та технологій у галузі земельного менеджменту та земельної консолідації в сільській Німеччині з методологічних, правових та інженерних аспектів. Він створений в рамках проекту Німецько-український агрополітичний діалог та на основі обміну досвідом з українськими експертами. Посібник містить глосарій, що допомагає краще розуміти німецький досвід, та підкреслює важливість інструментів управління землею для соціального, економічного та інфраструктурного розвитку Німеччини. Методичні та практичні пояснення, що містяться у посібнику, спрямовані на формування та впровадження сталих земельних політик в Україні.
  Під час конференції відбувся також польовий візит до органічної ферми площею 160 га, де ведеться тваринництво (молочне скотарство, свині) та садівництво (яблуневі сади). Це надало учасникам можливість побачити на практиці, як працюють сучасні методи органічного землеробства та управління фермою.
  Конференція LANDNET є важливою платформою для обміну знаннями та досвідом фахівців із землеустрою, а також зміцнення міжнародної співпраці в галузі земельної консолідації та управління земельними ресурсами. Учасники підкреслили необхідність міжнародного співробітництва та комплексного підходу до вирішення глобальних викликів, таких як зміна клімату, втрата біорізноманіття, деградація земель та зниження якості води. Вони також акцентували увагу на необхідності трансформації місцевих агропродовольчих систем у напрямку сталого використання природних ресурсів, що вимагає міжсекторного підходу, міжнародної співпраці та орієнтації на людину.
 

  Завдяки регулярній участі представників НУБіП землевпорядна глобальна спільнота завжди обізнана про виклики, пов'язані із російською агресією та досвідом земельного адміністрування в Україні. Україна має унікальний досвід цифрової трансформації землеустрою та кадастрових систем, а наші напрацювання останніх років важливі для кризового реагування у земельних відносинах і в інших країнах.

 
Людмила Гунько,

доцентка кафедри землевпорядного проектування 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook