Захоплююча подорож у світ геодезії та землеустрою: Щоденник практики першокурсників-землевпорядників

11 червня 2024 року

  Щороку, коли останні екзамени другого семестру залишаються позаду, першокурсники факультету землевпорядкування вирушають у незабутню подорож, щоб зануритися в глибини фаху Геодезія та землеустрій. Ця перша, ознайомча з фахом землевпорядника практика відкриває двері до тонкощів обраної ними професії, даючи глибоке розуміння сутності та фундаментальних аспектів роботи землевпорядника.
3 червня 2024 року 59 першокурсників спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» розпочали свою подорож у світ практичних знань та досвіду. Відповідно до Наказу проректора НУБіП України, професорки Оксани Тонхи за №755«С» від 14.05.2024 року, ці юні фахівці вирушили назустріч новим знанням та практичним навичкам, які стануть міцним фундаментом для їхньої майбутньої кар'єри.

 


  Це не просто навчання, а й можливість перевірити свої знання на практиці. Ознайомча практика – це не лише шанс дослідити глибини фаху, але й інструмент для зміцнення та консолідації знань з геодезії, землеустрою, топографо-геодезичних дисциплін, ґрунтознавства і геоморфології, які студенти здобували до цього часу в аудиторіях та лабораторіях факультету землевпорядкування й інших факультетів НУБіП України.
  Особливо цінними стають зустрічі з відомими фахівцями у сфері геодезії, землеустрою, картографії, земельного кадастру, управління земельними ресурсами. Студенти не лише заглиблюються в досягнення і проблеми, з якими стикаються підприємства та організації, але й отримують безцінний досвід та ширше розуміння перспектив майбутньої співпраці з різноманітними компаніями, які функціонують у сфері геодезії та землеустрою.

   Перший день практики був насиченим та інформативним. На організаційній нараді вони пройшли інструктаж з охорони праці і техніки безпеки, а також ознайомилися з Програмою практики, її завданнями та послідовністю їх виконання. Студенти досліджували походження факультету землевпорядкування, його організаційну структуру та різноманітну діяльність п’яти кафедр. Крім того, вони ознайомилися із завданнями та програмою підготовки фахівців за напрямом 193 «Геодезія та землеустрій».

   Особливо вразили студентів різноманітні напрямки досліджень стану і використання природних ресурсів, їх тематичного й атласного картографування, які ведуть провідні фахівці п’яти кафедр факультету землевпорядкування. Вони отримали цінну інформацію про багатогранний характер професії землевпорядника, роль факультету землевпорядкування НУБіП України у підготовці висококваліфікованих фахівців для роботи у сфері землеустрою, землевпорядного проєктування, геодезичних досліджень, земельного кадастру та оцінювання земель.
 Під час першого дня практики студенти також познайомилися: зі структурою органів управління сферою земельних ресурсів і землекористування, головним органом – Держгеокадастром – та його структурою і напрямами роботи, вирішуваними завданнями; основними видами документації у сфері землекористування та землеустрою; різноманіттям проєктів, які розробляються землевпорядниками та впроваджуються у практику землекористування; іншою інформацією, якою регламентується процес вивчення стану земель, їх використання та охорони. 

  Другий день практики першокурсників-землевпорядників став справжнім зануренням у світ геодезії та землеустрою. Їхньою першою зупинкою стало комунальне підприємство Київський інститут земельних відносин, де на них чекав екскурс у світ сучасних технологій та практичної роботи. Фахівці Інституту не лише поділилися своїми знаннями та досвідом, але й продемонстрували студентам парк сучасного геодезичного обладнання. Цей візит дав можливість першокурсникам побачити на власні очі, як теорія перетворюється на практику, а також познайомитися з інструментами, які вони використовуватимуть у своїй майбутній професії. Особливо цікавим для студентів стало відвідування відділу інвентаризації земель. Тут вони дізналися про тонкощі роботи з землевпорядною документацією та побачили, як на практиці відбувається процес інвентаризації земель.

 

  Третій день ознайомчої практики був для першокурсників-землевпорядників мандрівкою до сфери геодезії та картографії. Спершу першокурсники отримали можливість познайомитись з Олексієм Куценком, засновником ТОВ «GEOFIX» – компанії, що займається наданням геодезичних послуг та продажем найсучаснішого геодезичного обладнання. Пан Олексій, випускник факультету землевпорядкування НУБіП України, повідав студентам усі тонкощі професії геодезиста, розповів про свій життєвий шлях, що привів його на таку високу посаду та дав поради студентам, які допоможуть їм у виборі майбутнього напрямку діяльності. Зустріч з Олексієм Куценком стала для студентів справжнім джерелом натхнення. Його щирість, ентузіазм та любов до професії надихнули їх на нові звершення та підтвердили правильність їхнього вибору. Надзвичайний успіх і захоплення у студентів мала практична демонстрація безпосередньо в польових умовах потенціалу широкого спектру найновіших геодезичних приладів та інструментів, якими володіє і постачає замовникам це підприємство. Тут практично кожен студент спробував себе в ролі майбутнього фахівця-геодезиста, землевпорядника та попрацював з цими цифровими геодезичними інструментами.


  «Я дуже був вражений атмосферою, яка панувала на підприємстві. Його співробітники та директор були дуже дружніми та охоче ділилися своїми знаннями і досвідом, давали цінні поради. Я навіть відчув себе частиною команди» - Роман Романенко, студент 2 групи 1 курсу розповідає про екскурсію до GeoFix.
 

  Наступним об’єктом досліджень практикантів стало Державне науково-виробниче підприємство «Картографія» – провідне картографічне підприємство України, яке створює різноманітні картографічні твори. Там студенти занурилися у тонкощі укладання карт й атласів різної тематики, досліджуючи та відображаючи на різномасштабних картах реальні об'єкти та процеси навколишнього світу. Їх захопили особливості створення цифрових карт, унікальних атласів, а також знайомих зі шкільних років навчальних атласів та карт.
  Серед кабінетів та полиць унікальної бібліотеки, наповнених знаннями у вигляді тисяч різноманітних карт, рідкісних атласів з різних країн світу, студенти зазирнули в саму суть професії картографа. Цей досвід надихнув багатьох з них пов'язати своє майбутнє з сферою сучасної цифрової тематичної, атласної картографії.


  «Відвідавши ДНВП «Картографія», ми були вражені масштабністю та складністю роботи, яка стоїть за створенням карт. Тепер, знаючи всі тонкощі цього процесу, ми по-іншому дивимося на атласи, якими користувалися колись у школі, та карти, з якими працювали під час навчання в університеті» - розповідає Катерина Карнаух, студентка 2 групи 1 курсу.


  Важливою складовою практики стало виконання індивідуальних завдань. Кожен студент і кожна студентка отримали завдання, яке відповідало їхнім знанням та інтересам. Це дало їм можливість не лише закріпити теоретичні знання, але й застосувати їх на практиці, а також розкрити свій потенціал та проявити творчий підхід.
  Студенти з ентузіазмом взялися за виконання завдань. Вони збирали інформацію, проводили дослідження, аналізували дані та формулювали висновки. Їхня ініціатива, наполегливість та кмітливість вражали.
  Кульмінацією практики став прилюдний захист виконаної роботи. Студенти презентували свої результати перед викладачами та одногрупниками. Їхні виступи були цікавими, змістовними та емоційними. Захист індивідуальних завдань став для студентів цінним досвідом. Він навчив їх самостійно працювати, чітко формулювати свої думки та аргументувати свою позицію. Це також допомогло їм краще зрозуміти свою майбутню професію та визначитися з напрямком спеціалізації.
  «Ознайомча практика залишила у мене незабутні враження та глибоке розуміння цієї галузі. Відвідування Інституту земельних відносин, компанії GeoFix та ДНВП Картографія дозволили мені побачити, як теоретичні знання застосовуються на практиці, і наскільки важливими є геодезичні, картографічні, кадастрові та ГіС роботи для різних галузей економіки та суспільного життя. Я отримала безцінний досвід та натхнення для подальшого навчання і професійного розвитку у сфері геодезії та землеустрою. Ця практика виправдала моє бажання працювати у цій галузі і зробити свій внесок у розвиток сучасних технологій та методик, що використовуються для вивчення та управління земними ресурсами» - ділиться своїми враженнями Вероніка Носко, студентка 2 групи 1 курсу.


  «Щиро вдячна університету та особливо факультету землевпорядкування за таку чудову, пізнавальну та цікаву практику. Я вкотре закохалася в свою професію, але тепер по-новому» - Яна Крук, студентка 3 групм 1 курсу.

  А тепер першу практику для першокурсників на факультеті землевпорядкування успішно завершено! Перша практика першокурсників-землевпорядників стала не просто черговим етапом навчання, а й захоплюючою подорожжю у світ геодезії та землеустрою! Ці юні фахівці, немов дослідники невідомих земель, ступили на шлях практичних знань та досвіду, який назавжди змінив їхнє бачення майбутньої професії. Відвідавши провідні підприємства та організації галузі, студенти не просто познайомилися з їхньою роботою, а й занурилися у вир реальних завдань та проблем. Вони побачили на власні очі, як теорія перетворюється на практику, та відчули на собі відповідальність, з якою стикаються фахівці щодня.

 

Без сумніву, знання, навички та емоції, отримані під час практики, стануть для них цінним активом у майбутньому та допоможуть їм здолати всі вершини на шляху до успішної кар'єри!

Яніна Степчук, Іван Ковальчук
керівники ознайомчої з фахом практики
студентів факультету землевпорядкування

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook