Чоловіча збірна м. Києва НУБіП України з баскетболу у четвірці найкращих студентських команд на ХІХ літній Універсіаді України

10 червня 2024 року
  З 04 по 06 червня 2024 року у місті Івано-Франківськ відбувся Фінал восьми літньої Універсіади України серед чоловічих команд. До фінальних змаганнях відібралися 8 команд з таких вишів: Збірна м. Київ (НУБіП України), СумДу (м. Суми), НУФВСУ (м. Київ), НУ Львівська Політехніка (м. Львів), КФВ-НУФВСУ (м. Івано-Франківськ), Збірна команда м. Хмельницького (м. Хмельницький), ЧНУ ім. Б. Хмельницького (м. Черкаси), ВНУ ім. Лесі Українки (м. Луцьк).

  Напередодні фінальної вісімки наша збірна в першому етапі Універсіади виграла дві гри з двох, посівши перше місце в підгрупі. У фіналі вісімки зіграли 3 гри, перша гра з ЧНУ ім. Б. Хмельницького (м. Черкаси), перемога нашої команди з рахунком 66:56. Ця гра була напруженою. Перша чверть гри закінчилась з майже рівним рахунком 18:17. Але вже після закінчення другої чверті наша збірна знайшла "ключ" до нападу суперника і майже без проблем закінчили гру перемогою, не давши супернику переваги в наступних двох чвертях.
  Друга гра відбулася з командою НУФВСУ м. Києва, спеціалізованим вузом у галузі фізичної культури і спорту, де багато гравців грають у вищій і суперлізі. Ця команда напередодні впевнено перемогла збірну команду м. Хмельницького з рахунком 74:56, тому матч обіцяв бути напруженим.
  НУФВСУ мав перевагу в рахунку протягом всієї гри, але наша збірна "наступала на п'яти", не даючи розслабитись. Ситуація могла змінитись в останній, четвертій чверті гри, коли вирішили догнати в рахунку, використавши пресинг у захисті по всьому майданчику, не даючи супернику легко атакувати своє кільце. За допомогою цієї тактики хлопці змогли виграли останню чверть з рахунком 22:14, але це на жаль, не допомогло виграти гру. Наша команда поступилася з рахунком 68:78. НУФСУ м. Києва вийшли у фінал XIX Універсіади України з баскетболу серед чоловіків. Наші хлопці засмутились, втім не втратили бойовий дух, оскільки їх чекала гра за 3-тє місце турніру проти НУ Львівської політехніки, яка також майже повним складом грає у вищій лізі України (2-й дивізіон).
  Гра була цікавою та важливою для обох команд, гравці були виснажені, оскільки цей матч був третім підряд за три дні. Гра за бронзові медалі розпочалася з рівносильної боротьби обох команд, проте баскетболісти зі Львова змогли вибороти перемогу у першій чверті з рахунком 25:19.
  Наша команда намагалася знайти підхід до нападу та захисту суперника, який би допоміг одержати перевагу у рахунку. Однак виснаження після пізньої вечірньої гри давало про себе знати. Емоції вирували, бо велася боротьба за медалі. Це заважало влучно атакувати та ефективно захищатись проти нападу суперника. До речі, у суперника доволі непогано «пішли» трьохочкові кидки, чого не було в попередніх матчах, це їм допомагало мати перевагу протягом всієї гри.
 
 
 
 
 
  У четвертій чверті збірна НУБіП України вирішила використати тактику з минулої гри і стала пресингувати в захисті по всьому майданчику. Така тактика дала можливість скоротити відставання і, навіть, виграти останню чверть з рахунком 8:16, проте, в напруженій боротьбі попри все, на жаль, поступилася з рахунком 69:63.
  Підсумкове положення команд:
1 місце – СумДу (м. Суми)
2 місце – НУФВСУ (м. Київ)
3 місце – НУ Львівська Політехніка (м. Львів)
4 місце Збірна команда м. Києва (НУБіП України)
5 місце – КФВ-НУФВСУ (м. Івано-Франківськ)
6 місце – Збірна команда м. Хмельницького (м. Хмельницький)
7 місце – ЧНУ ім. Б. Хмельницького (м. Черкаси)
8 місце – ВНУ ім. Лесі Українки (м. Луцьк)
9 місце – НТУ Дніпровська Політехніка (м. Дніпро)
10 місце – НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського (м. Київ)
11 місце – МНАУ (м. Миколаїв)
12 місце – ДТЕУ (м. Київ)
13 місце – ЛДУФК ім. Івана Боберського (м. Львів)
14 місце – Команда Тернопільської області (м. Тернопіль)
  У підсумку чоловіча збірна м. Києва НУБіП України з баскетболу залишилася на 4-тій сходинці серед кращих вузів України на XIX Універсіаді України з баскетболу серед чоловіків.
  Увесь склад команди злагоджено і професійно боровся за честь університету. За результатами всіх ігор визначено лідера команди – це Ярослав Карпюк (ф-т конструювання та дизайну), який в середньому мав 25.6 очок за гру, 9 підборів, 2.5 блокшотів. У цьому сезоні він грає за команду суперліги Політехніка-Галичина (Львів).
  Хочеться зазначити, що такий результат в чоловічому баскетболі в нашому університеті досягнуто вперше за історію участі НУБіП в Універсіадах України. Хлопці засмучені, що не вибороли медалі, проте розуміють, що це привід працювати, ставати сильнішими, аби в наступному році зайняти призове місце. Хочеться висловити нашій збірній слова подяки, за те, що боролися до останнього в кожному матчі, проявили бажання, волю та професіоналізм, здивували багатьох своїм результатом.
  Склад чоловічої збірної м. Києва НУБіП України з баскетболу:
 1. капітан команди Віктор Юров (2 курс, агробіологічний факультет);
 2. Ярослав Карпюк (3 курс, факультет конструювання та дизайн);
 3. Єгор Болдирев (3 курс, факультет землевпорядкування);
 4. Владислав Коваль (3 курс, механіко-технологічний факультет);
 5. Владислав Пантус (2 курс, факультет аграрного менеджменту);
 6. Антон Івасюк (3 курс, факультет інформаційних технологій);
 7. Тарас Бабій (1 курс, факультет інформаційних технологій);
 8. Захар Хоткевич (1 курс, факультет інформаційних технологій);
 9. Нікіта Шкляров (3 курс, факультет тваринництва та водних біоресурсів);
 10. Шевченко Максим (НМУ імені О.О. Богомольця);
 11. Володимир Снегерьов (НМУ імені О.О. Богомольця);
 12. Антон Яцик (Фінансово-правовий коледж). 

Вітаємо чоловічу збірну команду м. Києва НУБіП України з баскетболу та її тренера старшого викладача кафедри фізичного виховання Олену Буток із гарним виступом, бажаємо успіху в наступному ігровому сезоні!

 
Микола КОСТЕНКО,
завідувач кафедри фізичного виховання

    


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook