Старт навчальних практик на факультеті землевпорядкування

4 червня 2024, 18:34
Факультет землевпорядкування


  Літо для студентів факультету землевпорядкуванняпора навчальних практик. 3 червня 2024 року на кафедрі геодезії та картографії розпочались одночасно дві практики: Ознайомча з фахом практика для студентів 1 курсу та практика, присвячена освоєнню сучасних геодезичних технологій – Електронні геодезичні прилади для студентів 2 курсу.


   Перед початком практик студенти пройшли інструктаж з техніки безпеки життєдіяльності та охорони праці. Його майстерно провела справжній фахівець своєї справи, доцент Тетяна Зубок. Інструктаж з техніки безпеки, особливо в період воєнного стану, є надзвичайно актуальним. А так, як його проводить Тетяна Зубок – це приємно слухати та отримувати надзвичайно важливу і корисну інформацію! Студенти уважно ловлять кожне слово чудової фахівчині, яка ділиться найактуальнішими знаннями і досвідом, необхідними кожному студенту, для того щоб не дивлячись на всі, іноді, жахливі події, пов’язані з нападом російських загарбників, з майже щоденними нічними бомбардуваннями чи прильотами рашистських дронів та балістичних ракет, як у Києві, так і у всій Україні, допомогає студентам зрозуміти не просто як вижити, а й допомогти тим, хто з якоїсь причини, опинився в скрутній ситуації або в епіцентрі жахливих подій, і не володіє необхідними знаннями і вміннями про те, як врятуватися самому і допомогти іншим!

 


  Ознайомча практика на першому курсі є продовженням вивчення та закріплення набутих знань із дисциплін геодезичного, землевпорядного і картографічного профілю в реальних умовах землевпорядної, земельно-кадастрової, геодезичної і картографічної діяльності підприємств різної форми власності – державної, комунальної та приватної.
   Керівники практики – завідувач кафедри геодезії та картографії, д.геогр.н., професор Іван Ковальчук, асистенти цієї кафедри Яніна Степчук та Ярослав Гребельник ознайомлюютьть студентів-першокурсників зі структурою органів управління земельними ресурсами, землевпорядкувальними, моніторинговими та картоукладальними інституціями, системою документації з обліку стану і використання земельних ресурсів, з характером, методами, напрямами виконання робіт землевпорядними і геодезично-картографічними підприємствами та організаціями, їх досягненнями та перспективами розвитку в ринкових умовах та умовах воєнного стану в Україні. Важливим завданням практики є систематизація та закріплення знань, набутих у процесі вивчення теоретичних дисциплін. Воно вирішуватиметься через відвідування студентами підприємств сфери геодезії, картографії та землеустрою різної власності – державної, комунальної та приватної й ознайомлення з їх структурою, напрямами досліджень та спектром виконуваних робіт, отриманими результатами. Таке знайомство з внутрішньою «кухнею» сфери геодезії та земле устрою, безпосереднє спілкування з землевпорядникаками та геодезистами і картографами-практиками якнайкраще впливає на формування уявлень першокурсників про їхній майбутній фах.

 

  Другий курс розпочав свою практику з Електронних геодезичних приладів на території факультету землевпорядкування. Кафедра геодезії та картографії володіє широким спектром сучасних електронних геодезичних приладів, придбаних за рахунок коштів, отриманих від МОН України на фінансування науково-дослідних проєктів, поданих і виграних на Всеукраїнських конкурсах, а також завдяки підтримці нашого Університету.
Практика також розпочалася з інструктажу з техніки безпеки життєдіяльності та охорони праці, який проводився спільно з першокурсниками
.


   Метою навчальної практики з Електронних геодезичних приладів є систематизація, закріплення та поглиблення знань теоретичного матеріалу з даної дисципліни, знайомство з технологіями використання сучасних електронних геодезичних приладів при вирішенні спектру геодезичних і землевпорядних завдань та проєктів, набуття практичних навиків з методики виконання польових геодезичних вимірювань, камерального опрацювання їх результатів, створення графічних побудов та оформлення картографічних матеріалів і технічної документації.


  Керівники практики доцент кафедри Олексій Жук, професор Іван Опенько та доцент Олександр Шевченко ознайомили з Робочим планом навчальної практики, її метою і завданнями.


  Надалі студенти виконали повірки геодезичних приладів та приступили до створення абрису території навчального корпусу № 6 НУБіП України.


  Навчальні практики є невід'ємною частиною освітнього процесу. Вони дозволяють студентам закріпити теоретичні знання, отримані під час навчання, та застосувати їх на практиці. Вони є дуже важливим інструментом формування компетентностей майбутніх спеціалістів у сфері землевпорядкування. Участь у таких практиках допомагає студентам зрозуміти реальні умови та вимоги професійної діяльності, а також розвивати навички роботи з сучасними приладами та технологіями.

 

  В умовах сьогодення особливо важливо підтримувати високий рівень освіти, адже саме від професіоналізму фахівців, яких готують заклади вищої освіти, залежить майбутнє країни.

  Отож, навчальні практики розпочалися організовано і продуктивно при високій явці студентів. Про результати практик – в наступному повідомленні.


 Іван Ковальчук,
завідувач кафедри геодезії та картографії

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook