Знайомство студентів з професією лікаря ветеринарної медицини під час навчальної практики

21 травня 2024, 16:55
ФВМ НУБіП України

   Важливим завданням сучасної системи вищої освіти є спрямування студентів факультету ветеринарної медицини на вироблення позитивної мотивації та підвищення інтересу до навчання через практичні навички. Це і є однією з умов формування цілісного, всебічно розвиненого та успішного лікаря ветеринарної медицини. Саме програмування студентів на досягнення успіху в навчальній та практичній діяльності, з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей та створення відповідних виховних ситуацій, сприяє розвитку потенційних можливостей і бажання отримувати новий досвід та формує позитивну мотивацію до майбутньої професії.

    Такий новий досвід під час навчальної практики з паразитології та інвазійних хвороб тварин і приємне спілкування отримали студенти IV курсу 6 групи із Литвиненком Олегом Петровичем, кандидатом ветеринарних наук, старшим науковим співробітником, завідувачем паразитологічного відділу Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, а ще, випускником факультету ветеринарної медицини.

   Слід відмітити, що Олег Петрович, своїми цікавими лекціями про лабораторну діагностику збудників заразних хвороб, розповідями про «тонкощі» за макро- і мікроскопічних досліджень та улюблену професію лікаря ветеринарної медицини, може говорити годинами, бо сам закоханий у свою роботу. Тож студенти із великим задоволенням прослухали дві міні лекції про трихінельоз у тварин і людини, епізоотичну ситуацію, діагностику і профілактику хвороби та про анізакідоз у риб, біологію збудників та методи діагностики патогенних личинок. Практичною частиною було дослідження розморожених оселедців на наявність патогенних личинок анізакід та мертвих медоносних бджіл і воскової пергової крихти на наявність кліщів вароа. Студенти із задоволенням набували цих практичних навиків у лабораторних умовах із сучасним обладнанням та найновішими мікроскопами.

При розрізі майже у кожного розмороженого оселедця студенти виявляли живих і мертвих личинок анізакід на внутрішніх органах, зокрема печінці, кишках, гонадах і скелетних м’язах. Кількість личинок була різною, від кількох екземплярів до кількох десятків.

   У мертвих медоносних бджіл після їх триразового промивання під мікроскопом виявляли кліщів вароа у різній кількості.
   Тому на завершення відвідин паразитологічного відділу співробітники пригостили студентів смачними бутербродами та запросили побувати ще й у залі засідань на врученні вітального листа Литвиненку Олегу Петровичу за сумлінну працю до Дня науки.
   Ніхто не заперечує той факт, що позитивні емоції постають найважливішим стимулом для студентів у навчанні, а особливо під час навчальної практики.

   Для студентів спілкування з такими успішними людьми, як Олег Петрович, є наочним прикладом любові до своєї професії. Крім того, він має певні досягнення й у науковій діяльності. Так, опублікував самостійно та у співавторстві 33 наукові статті, 5 монографій, 6 методичних рекомендацій, бере участь у двох міжнародних проектах та постійно популяризує ветеринарну медицину і спеціальність – лікар ветеринарної медицини.

   На наше запитання: «Як ви визначаєте для себе успіх?»
   Олег Петрович
відповів: «Слід займатися улюбленою справою і реалізовувати свій потенціал на повну! Інколи мені, як і всім нам, бракує мотивації, тоді я знаходжу натхнення на природі, біля річки або у спілкуванні з хорошими та добрими людьми. Знаю, що успіх спонукає мотивацію, яка й стає подальшим успіхом».
   Сподіваюся, що студенти будуть довго пам’ятати відвідування паразитологічного відділу Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи і знайомство з неординарним завідувачем Литвиненком Олегом Петровичем та дякувати Збройним Силам України за можливість навчатися і досягати успіхів у своєму житті.

Наталія Сорока,
доктор ветеринарних наук,
професор

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook