Мітинг-реквієм з нагоди Дня пам´яті і примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня 2024, 16:46
 8 травня Україна, як і вся Європа, відзначає саме як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. До цієї дати у НУБіП приурочили мітинг-реквієм: на Меморіалі пам´яті студентам, викладачам та працівникам, які не повернулися з полів війни, зібралися сотні їх нинішніх колег, молоді учасники вже нинішньої війни – російсько-української, яка триває вже 805-й день. Вони віддали данину пам´яті усім героям, які захищали і захищають українську землю від ворога, поклавши до підніжжя Меморіалу гірлянду і квіти.
 
 
 
 
 
  Звертаючись до присутніх, ректор університету Станіслав Ніколаєнко наголосив, що для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом. Перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів.
 
 
 Цьогоріч на мітинг-реквієм не прийшли ветерани Другої світової, натомість завітали Герої нової ери української історії, які з перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну пішли захищати рідну землю. Один з них – молодший сержант старшина роти Роман Буділка: «Україна переживає зараз надскладні часи, але, що б там не було, Перемога буде за нами!».
 
  
 Cтудент 4-го курсу факультету землевпорядкування Руслан Топчан підкреслив: «Українські воїни завжди воювали не за режим, а за свою землю, і зараз, коли Україна здобула незалежність, ми її ворогу не віддамо». Руслан має право так запевняти: юнак з 24 лютого пішов у Голосіївську тероборону, потім – у полк «Айдар», після навчання в Британії – у 5-ту окрему штурмову бригаду ЗСУ. Під час одного з бойових завдань боєць підірвався на міні і втратив ноги. Але не віру в життя!
  
    Своє бачення нинішньої події висловив голова наглядової ради університету Микола Томенко. Наша місія – відновити історичну правду, бо без українців перемоги у Другій світовій не було б, переможемо ми й у війні нинішній – зазначив він.
 
 
 
  Шанування Героїв, пам´яті про них і віри у Перемогу вплели у композицію мітингу митці кафедри культурології: учасники студії академічного, естрадного і джазового співу під керівництвом Владислави Чайки, мистецької студії «7 сходинок» під керівництвом Романа Рудого, тріо «ТоНіка», заслужений артист України Віктор Кавун.
 
 Вечера О.М., ст.викладач кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка.
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook