Співпраця бізнесу і освіти – запорука підготовки успішного здобувача
Нині надзвичайно важливою є підготовка адаптованого до умов виробництва фахівця. Партнерство бізнесу та ЗВО – це запорука покращення якості освіти, спроможності здобувачів відповідати викликам сучасності та потребам ринку праці. В нашому інституті створюються можливості для здобуття практичного досвіду та реалізації кар’єрних прагнень випускників. З цією метою 22 квітня 2024 р. НПП кафедри економіки і менеджменту організували вебінар з представниками бізнесу для здобувачів вищої освіти спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 073 «Менеджмент». Участь у ньому взяли: головний бухгалтер ТОВ «Жива земля Потутори», керівник МПП «Еко-Актив» Володимир ГУМЕНЮК; директор, менеджер по роботі з персоналом ПП «Оріон-А» Віталій КЛАДОЧНИЙ; головний економіст ТОВ «Гадз-Агро» Ігор ЛУЦІВ.
Спікери розповіли про свою професійну діяльність, поділилися особистим досвідом і думками щодо успішної трудової діяльності. Зокрема, Віталій КЛАДОЧНИЙ звернув увагу здобувачів на важливість опановування фаховими компетентностями, а також необхідність володіння комунікативними й організаційними навичками. Ігор ЛУЦІВпоінформував про вимоги сучасних роботодавців до потенційного працівника – це бажання працювати, самовдосконалюватись, дисциплінованість, відповідальність, комунікабельність, вміння працювати в команді, професіоналізм і здатність до навчання. Володимир ГУМЕНЮК розкрив основні аспекти, за якими можна розпочати свій трудовий шлях; розповів про вимоги до професійного бухгалтера, аудитора, акцентуючи увагу на наявності сертифікатів, відповідності вимогам, встановлених Міжнародною федерацією бухгалтерів.
Крім того, на зустрічі обговорили умови проходження виробничих практик на базі зазначених підприємств, виклики, з якими стикаються випускники під час працевлаштування, та шляхи їх вирішення.
Багато запитань від студентів, змістовні відповіді представників підприємств і конструктивний діалог усіх учасників – саме так можна описати атмосферу заходу. Такі зустрічі є корисними як для роботодавців, так і для здобувачів. Це найліпший спосіб живого спілкування, інформування молоді про можливість працевлаштування та кар’єрного зростання, стимулювання набуття фахових компетентностей, soft та hard skills, які необхідні для того, щоб самореалізуватися, успішно виконувати свої професійні обов’язки і стати конкурентоспроможними фахівцями.
Ірина ГУРСЬКА,
завідувачка кафедри економіки і менеджменту
Світлана ГЕРЧАНІВСЬКА,
доцентка кафедри економіки і менеджменту