Практико-орієнтоване навчання студентів у Великій Снітинці розпочалося
Минулого тижня студенти-журналісти мали зможу відвідати два навчально-дослідних господарства: Агрономічну дослідну станцію та Великоснітинське навчально-дослідне господарство.
У Великій Снітинці та на Агрономічній дослідній станції практику проходять студенти факультету ветеринарної медицини, а також вже як фахівці – виробничу практику проходить кілька студентів агробіологічного факультету.
Цікаво було спостерігати за ветеринарами, які вчаться накладати шви, проводити діагностику різноманітних захворювань, а також професійно здійснювати ультразвукову діагностику тварин.
У навчально-дослідному господарстві студенти знайомляться з особливостями ґрунтів, їх родючістю, сівозмінами, правилами внесення добрив. Керівники практики, досвідчені науково-педагогічні працівники нашого університету, під час практики розповідають їм про маловідомі факти вирощування різних сільськогосподарських культур, їх переробку і зберігання.
А для майбутніх ветеринарів тут є всі необхідні умови навчитися правильно доглядати і лікувати худобу.
– Для студентів факультету ветеринарної медицини – це унікальна можливість здобути необхідні навички, – зауважив заступник декана Юрій Жук. – Навчальна практика проходить відповідно до робочих програм, у яких прописані всі практичні компетенції, якими мають оволодіти практиканти. Науково-педагогічні працівники – керівники практики та працівники науково-дослідних господарств – їхні консультанти та порадники. Сучасні роботодавці хочуть брати на роботу вже підготовленого фахівця – наші бази практики дають можливість підготувати саме таких.
Практиканти мають змогу здобувати і покращувати свої навички за рахунок таких тритижневих практик. Вони також поділились своїми враженнями і зауважили, що були б дуже раді, аби така можливість випадала частіше.
– Про краще не можна і мріяти, – поділився враженнями студент Артем Поліщук. – Маємо сучасні умови практики, не кожен навіть роботодавець може похвалитися такими модернізованими засобами. Це дає нам змогу бачити тут унікальні випадки як захворювань, так і протоколів їхнього лікування. Це неоціненний досвід для майбутньої роботи!
А директор Агрономічної станціі Юрій Росомаха зауважив, що дуже радіє, як бачить запал та мотивацію до роботи студентів, їхню згуртованість та зацікавленість.
– Студенти приїжджають до нас, маючи ґрунтовні теоретичні знання, та виконавши певні практичні завдання в умовах лабораторій, – продовжив Юрій Росомаха. – А тут реальні умови, тут виклики, з якими треба впоратися. Але в практикантів горять очі, вони хочуть працювати. У них все обавʼязково вийде!
Нам надзвичайно було цікаво «познайомитись» з теличкою, яка народилася шляхом ембріотрансплантації. Фахівці розповіли, що поведінкою вона не відрізняється від інших тварин, але вирізняється зовнішністю – її маленька мордочка виглядає трохи інакше. Цим біотехнологічним методом успішно займаються науковці і викладачі кафедри акушерства, гінекології і біотехнології відтворення тварин факультету ветеринарної медицини університету. Отже, і студенти мають унікальну можливість у процесі навчання познайомитись з сучасними напрямками розвитку ветеринарної медицини.
Окремої уваги заслуговують умови проживання у гуртожитку, які нічим не поступаються за комфортом гуртожиткам на території університету - чисті, затишні кімнати, сучасна кухня, душові кімнати. Це усе додає бажання набиратись досвіду, практичних умінь і навичок.
Практико-орієнтовне навчання у ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція» та «Великоснітинське НДГ ім. О.В. Музиченка» для студентів різних факультетів НУБіП заплановане до кінця навчального року.