«Ощадливе» майбутнє: Lean Production очима студентів в рамках дисципліни «Операційний менеджмент»

28 березня 2024 року

У сучасному світі, де конкуренція зростає з кожним днем, все більшого значення набуває пошук шляхів підвищення ефективності та економії ресурсів. Lean production, або «ощадливе виробництво», є одним із таких шляхів. Ця система менеджменту, заснована на принципах безперервного вдосконалення та усунення втрат, може бути застосована не лише у сфері виробництва, але й у багатьох інших галузях.

У рамках курсу «Операційний менеджмент», викладачами якого є член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Шинкарук Лідія Василівна та кандидат економічних наук, доцент Власенко Тетяна Олексіївна, студенти 3 курсу дослідили концепцію Lean Production та її практичне застосування у різних сферах, таких як: сфера управління, сфера послуг, медицина, сфера виробництва та освіта.

 

Завдяки вивченню цих сфер, студенти отримали можливість розглянути та порівняти ефективність Lean Production у різних контекстах. Одним із досліджених напрямків було застосування принципів Lean у виробництві молочної продукції. Студентка Відрук Наталія виявила, що застосування Lean у цій галузі дозволяє значно зменшити час виробництва, оптимізувати процеси складування та транспортування сировини, а також покращити якість кінцевої продукції. Шляхом усунення зайвих операцій та удосконалення ланцюга постачання, компанії зможуть збільшити свою конкурентоспроможність і знизити витрати, що відобразиться на кінцевій вартості продукції для споживача.

 

Крім того, Майок Анна дослідила застосування Lean у сфері управління. Вона виявила, що принципи цієї системи можуть бути успішно використані для оптимізації бізнес-процесів, зменшення зайвих витрат та підвищення продуктивності персоналу. Реалізація Lean управління дозволяє компаніям швидше реагувати на зміни в ринкових умовах та більш ефективно використовувати ресурси.

У сфері надання послуг, наприклад, у перукарні, Цибуленко Валерія також виявила потенціал застосування принципів Lean. Шляхом оптимізації робочих процесів, раціоналізації використання часу та ресурсів, перукарні можуть підвищити задоволеність клієнтів, збільшити оборот та знизити витрати.

У медицині Lean вже знаходить широке застосування. Крохмалюк Андріана, студентка 4 групи дослідила те, що він допомагає оптимізувати процес надання медичних послуг, зменшує час очікування пацієнтів, підвищує ефективність роботи медичного персоналу та забезпечує кращу якість медичних послуг.

Нарешті, у галузі освіти Lean, що був охарактеризований студенткою Чорною Дарією він може бути застосований для оптимізації навчальних процесів, зменшення витрат на управління навчальним закладом та покращення результатів навчання студентів.

 

Як підсумок, важливо зазначити, що студенти продемонстрували глибоке знання принципів Lean та їх вміння застосовувати у практичних ситуаціях, завдячуючи набутим знанням на курсі «Операційний менеджмент». Кожна доповідь була насичена конкретними прикладами і випадками використання Lean у відповідних галузях, що дозволило краще зрозуміти переваги цієї системи менеджменту. Ці знання не лише розширюють уявлення про ефективні методи управління, а й готують майбутніх фахівців до викликів сучасного бізнесу та соціальної сфери.

Вікторія СІДЕНКО,
студентка 3 курсу 3 групи

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook