Навчально-методична рада прийняла рішення про започаткування нової освітньої програми та розглянула Правила прийому у 2024 році

26 березня 2024 року
  25 березня відбулось чергове засідання навчально-методичної ради університету під головування Оксани ТОНХИ, проректора з науково-педагогічної роботи. Оксана Леонідівна оголосила порядок денний, який підтримали одноголосно і розпочала роботу ради.

 

  Першим питанням на порядку денному розглядалось започаткування магістерської програми «Фізична культура і спорт» освітнього рівня «Магістр». Доповідав Сава БРИНЗАК, заступник завідувача кафедри фізичного виховання. Він зауважив що необхідність відкриття ОПП актуальне через запланований випуск студентів ОС «Бакалавр» у цьому році. Набір студентів на нову програму планують за рахунок перерозподілу ліцензійного обсягу інших спеціальностей на факультеті. Після обговорення члени ради одноголосно підтримали рішення про започаткування магістерської програми «Фізична культура і спорт».

  Заступник директора ННІ неперервної освіти і туризму Тереза МИКИЦЕЙ, доповіла про визнання, що ОПП «Міжнародний туристичний бізнес» спеціальності 242 «Туризм і рекреація» другого (магістерського) рівня вищої освіти (ID ОПП в ЄДЕБО 61047) започаткована з метою продовження реалізації акредитованої (сертифікат про акредитацію ОПП №6236 від 24.11.2023 р., терміном дії до 01.07.2029 р.) ОПП «Міжнародний туристичний бізнес» спеціальності 242 «Туризм» другого (магістерського) рівня вищої освіти (ID освітньої програми в ЄДЕБО 50535).

  Наступна низка питань стосувалась уведення до навчальних планів підготовки фахівців ОС «Бакалавр» ряду навчальних дисциплін. Першою доповіла Вікторія ХВІСТ, в.о. завідувача кафедри міжнародних відносин і суспільних наук. Вона просила деканів розглянути можливість включення дисципліни «Історія української державності» в плани підготовки наступного навчального року. Володимир ЄРМОЛЕНКО, завідувач кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені акад. В.З. Янчука, просив деканів та директорів ННІ розглянути можливість уведення до навчальних планів підготовки фахівців ОС «Бакалавр» на 2024-2025 н.р. загальноосвітніх навчальних дисциплін «Право екологічної безпеки», «Основи трудового права та соціального захисту», «Правові способи запобігання та протидії «рейдерству» і корупції в аграрній сфері України». Професор кафедри адміністративного та фінансового права Олена ГУЛАК зазначила, що актуальним питанням підготовки бакалаврів є дотримання академічної доброчесності, і просить про уведення до навчальних планів підготовки фахівців ОС «Бакалавр» дисципліни «Антикорупція та доброчесність». Під час обговорення членами ради було зазначено, що навчальні плани на майбутній 2024-2025 навчальний рік вже сформовано та подано у навчальний відділ. Тому було прийнято рішення запропоновані дисципліни внести в проєкти навчального навантаження 2025-2026 навчального року та розглянути на наступних вчених радах факультетів і ННІ.

  На розгляд ради винесено питання про розгляд Правил прийому на 2024 рік у базовому закладі та відокремлених структурних підрозділах НУБіП України, за ОПС «Фаховий молодший бакалавр», ОС «Бакалавр», ОС «Магістр». Відповідальний секретар приймальної комісії Олексій СОЛОМКА закцентував на особливостях умов прийому до закладів вищої освіти цього року. Начальник відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП, дистанційної освіти та заочного навчання Олександр САНЧЕНКО закцентував увагу на особливостях умов прийому до регіональних закладів освіти НУБіП України. Винесено рішення представити на розширеному ректораті Правила прийому на 2024 рік.

  Наступним питанням порядку денного був розгляд «Положення про робочу програму навчальної дисципліни та її силабус у НУБіП України». З цього питання доповідала Лариса КЛІХ, завідувачка навчально-методичного відділу. Олена КОВТУН наполягала на удосконаленні питання про відкритість інформації, що стосується розміщення в інтернет ресурсах університету робочих програм та силабусів. Обговорення цього положення викликало жвавий інтерес та багато пропозицій. За результатами обговорення прийнято рішення доопрацювати пропозиції та винести на розгляд наступного засідання навчально-методичної ради.

  Традиційно на завершення рада розглянула ряд рукописів навчальної літератури та прийняла одноголосне рішення клопотати перед вченою радою щодо рекомендації до друку представлених підручників і навчальних посібників.

 

 Дмитро КАСАТКІН,
секретар навчально-методичної ради університету

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook