Шевченківські дні: «Дай, Боже, розійдуться і московськії хмари…»

9 березня 2024 року

  Доброю традицією в нашому університеті є вшанування пам´яті Тараса Григоровича Шевченка у річницю його народження і проведення Шевченківських читань. Проте останні роки ці заходи були затьмарені пандемією і повномасштабним вторгненням росії і початком Великої війни.

 

  А сьогодні ця традиція в університеті була відроджена повністю – і на Алеї слави, де зібралося понад тисячу пошановувачів Шевченкового слова, була відчутна і уховна присутність тих наших колег, які боронять Україну на фронтах, на «нулі».
  Вже те, що на творчу програму завітав улюбленець українців – народний артист України Володимир Талашко, який продекламував уривки з поеми «Кавказ» Тараса Шевченка, надало творчій композиції значущості.

  А вступне слово ректора університету Станіслава Ніколаєнка підкреслило, наскільки слова Тараса актуальні і сьогодні.

 

  Дійство продовжилося музично-поетичною композицією «Шлях до Тараса», де майстерно поєдналися пісня і поезія, аматорство, і професіоналізм. Шевченкову поезію з імпровізованої сцени читали студенти гуманітарно-педагогічного факультету Олександр Алексєєв, Анастасія Кудря, факультету ветеринарної медицини Уляна Левіна і Софія Барбер, факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Марта Мусій, ННІ лісового і садово-паркового господарства Марія Мирончук, а соціальні мережі відразу були переповнені відеоінформацією про те, що відбувається. Свою майстерність у виконанні творів на вірші Шевченка демонстрували творчі колективи і виконавці кафедри культурології – народний жіночий вокальний авсамбль «Октава», тріо «ТоНіка», студія академчного естрадного, академічного і джазового співу, хорова група народного ансамблю пісні і танцю «Колос», творчий дует керівника студії «7 сходинок» народного артиста України Романа Рудого і керівниці ансамблю «Октава» Ірини Литвиненко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Кожен факультет і ННІ підготував власну програму, до якої долучалися і студенти, і викладачі, тому Шевченкове слово лунало не лише зі сцени, а й з окремих локацій.

 

  А об´єднало всіх присутніх розлоге «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні «Колоса» під керівництвом Юрія Карнауха і Тараса Кушніра.

 

 

 

 

 

 

  Дійство на цьому не завершилося. Поезія Шевченка лунала для тих, хто її любить, хто шанує, хто вважає актуальною сьогодні, коли над Україною висять чорні московські хмари...

Ірина Майданюк,
завдувач кафедри культурології

 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook