Ректорат: фінансова стабільність, охорона праці та навчальна дисципліна

27 лютого 2024 року
  27 лютого 2024 року під головуванням Станіслава Ніколаєнка відбулося засідання ректорату.

 

  Про результати зимової екзаменаційної сесії 2023/2024 н.р. доповів начальник навчального відділу Ярослав Рудик. На бакалавраті середній бал успішності склав 75,1, майже 600 студентів не склали іспити з першого разу та мали понад три заборгованості, 64 були відраховані. В магістратурі маємо вищу успішність – 77,8 балів, 249 боржників, 34 відрахованих. Загалом же кількість студентів, відрахованих за семестр склала 1144 осіб. Ректорат взяв інформацію до відома та зобов’язав керівників факультетів та ННІ продовжити дискусію за участю старост академічних груп.

 

  Про дотримання навчальної дисципліни і відвідування студентами занять проінформував начальник навчального відділу Ярослав Рудик. Він закцентував на результатах вибіркової перевірки відвідуваності занять по факультетах та ННІ. За результатами проведеного аналізу ректорат означив ряд завдань та рекомендацій. Зокрема, провести вибірковий моніторинг якості викладання навчальних дисциплін, де спостерігається низька явка студентів, а прізвища НПП регулярно зустрічаються у результатах анкетувань студентів. Залучити гостьових лекторів та експертів для проведення цікавих та мотивуючих лекцій. Переконатися (шляхом анкетування), що усі НПП чітко довели вимоги та критерії оцінювання студентів з кожного навчального курсу і об’єктивно оцінюють їх академічні досягнення. Забезпечити моніторинг за якістю викладання дисциплін студентам шляхом постійного анкетування усіх учасників освітнього процесу, проведення відкритих лекційних та лабораторно-практичних занять. Контролювати оновлення та підтримку у робочому стані лабораторного обладнання, приладів кафедр, комп’ютерної та мультимедійної техніки для проведення навчальних занять.
  Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук представив фінансових звіт за попередній рік та план на поточний. 2023 рік завершений без боргів, виконані всі зобов’язання з виплати заробітної плати, стипендії, сплачені комунальні послуги, здійснені відповідні надходження. Разом з тим, фіксується невиконання плану надходжень від діяльності окремих госпрозрахункових підрозділів, хоч в цілому план дотриманий. Це стане предметом окремої наради. Майже 90 мільйонів гривень – 60 за загальним та 30 спеціальним – використано на проведення наукових досліджень. 61% з них – гранти. Близько 5 мільйонів гривень було спрямовано на оновлення наукового обладнання. Виробничі підрозділи виконали робіт на суму понад 27 мільйонів гривень. Майже 53 мільйона гривень склали видатки на оплату комунальних послуг. Зведений бюджет університету на 2024 рік 1,7 мільярда гривень, що на 80 мільйонів більше до минулого року. За програмою «Освіта» майже 81% – це заробітна плата і нарахування. Передбачено, що комунальні послуги цього року вартуватимуть 77 мільйонів гривень, водночас за загальним фондом університету виділено лише 8 мільйонів гривень. Заплановано, що понад 20 мільйонів гривень буде затрачено на оновлення матеріально-технічної бази. Передбачено дворазове підвищення мінімальної  заробітної плати протягом року. Що стосується посадових окладів за Єдиною тарифною сіткою для всіх категорій працівників, то таке підвищення визначене лише з 1 січня. Слід зазначити, що ректорат, бухгалтерська служба забезпечили виплату науково-педагогічним працівникам зарплати з урахуванням індивідуального коефіцієнту рейтингу. Наступне підвищення мінімальної заробітної плати відбудеться 1 квітня. Ректорат затвердив фінансовий звіт за 2023 рік, фінансовий план на 2024 рік, план надходжень від госпрозрахункової діяльності, кошторис витрат на студентське самоврядування в поточному році. Ґрунтовний звіт буде опублікований на офіційному сайті університету. Дано доручення проректору Вадиму Ткачуку розробити план оздоровлення і відновлення діяльності навчально-дослідного господарства «Ворзель».

 

  Звіт про діяльність госпрозрахункових підрозділів у 2023 році та план на 2024 рік представив проректор Вадим Ткачук. За шість останніх років надходження від їхньої діяльності кардинально не змінювалися. А це говорить про наявні резерви і необхідність глибокого аналізу можливостей і розширення переліку послуг, перш за все для бізнесу. Вкотре піднімалося питання запровадження платного відвідування Ботанічного саду, лабораторії конярства, бджолярства, музеїв тощо. Планом на 2024 рік передбачено збільшення надходжень на 5-10%. Ректорат затвердив звіт за 2023 рік та план на 2024 рік.
  Про практичне навчання студентів за кордоном у 2024 році доповів директор ННЦ міжнародної діяльності Олександр Лабенко. Він представив програми на поточний рік, ухил зроблений на агробіологічний напрям, готельно-ресторанну справу, харчові технології, туризм. Ректорат затвердив програми та склад комісії для відбору студентів для участі в закордонних практиках.

 

 

  Про реєстрацію вступників для участі в олімпіаді університету та роботу консультаційно-підготовчих курсів доповів відповідальний секретар приймальної комісії Сергій Ковалевський. До 14 квітня триває реєстрація учасників олімпіади, станом на сьогодні таких вже є понад 1600, половина з них – випускники шкіл, ліцеїв, гімназій. Найбільше залучив економічний факультет, найменше ННІ неперервної освіти і туризму. На підготовчих курсах навчаються 240 слухачів, найбільше залучив факультет захисту росли, біотехнологій та екології.

  Про організацію охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в університеті доповіла начальник відділу охорони праці Світлана Шаповал. Вона представила результати роботи комісій з розслідування нещасних випадків, закцентувала на упорядкуванні внутрішньої нормативної бази. Був оновлений наказ щодо відповідальних осіб з охорони праці, які мають звертати увагу на наступне: включення розділу з охорони праці до посадової інструкції працівників, належне ведення журналів з інструктажів для працівників та здобувачів освіти, проведення медоглядів для працівників, оновлення інструкцій з охорони праці для працівників та здобувачів освіти, навчання працівників з охорони праці, атестацію робочих місць.

 

 

  Про внесення змін до Програми виховання студентів НУБіП України «Громадянин, патріот, фахівець». доповів директор ННЦ центр виховної роботи і соціального розвитку Сергій Михнюк. Оновлення програми необхідне через прийняття законодавства в сфері воєнно-патріотичного виховання, громадянської освіти.

 

  Начальник планово-фінансового відділу Тетяна Костюк озвучила звернення підприємців про наміри оренди приміщень університету. Ректорат розглянув та прийняв відповідні рішення.

 

Пресслужба

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook