З робочим візитом Боярську лісову дослідну станцію відвідав голова Державного агентства лісових ресурсів Віктор Смаль

15 лютого 2024 року
  14 лютого з робочим візитом Боярську лісову дослідну станцію відвідав голова державного агентства лісових ресурсів Віктор СМАЛЬ. На порядку денному декілька основних питань: якісна підготовка кадрів лісового господарства; впровадження засад наближеного до природи лісівництва, як основи сталого ведення лісового господарства України; заходи, що сприятимуть підвищенню рівня біобезпеки за умов поширення африканської чуми свиней в мисливських угіддях України; епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні та ін.

  Стабільність розвитку лісової галузі України залежить від якісної кадрової політики, а в питанні підготовки майбутніх лісівників визначальну роль відіграє практична підготовка. Боярська лісова дослідна станція має майже 100-річний досвід з проведення навчальних практик для студентів-лісівників. У структурі станції функціонує Дзвінківський навчально-науково-виробничий комплекс, де щорічно проходять практичне навчання 500 майбутніх працівників галузі.

  У новозбудованому насіннєвому комплексі продемонстрували процес заготівлі лісового насіння та обробки шишок сосни звичайної. Саме відповідальний підхід до заготівлі насіння головних лісотвірних видів в майбутньому дасть смогу виростити якісний посадковий матеріал та сформувати стійкі до змін клімату лісові масиви. Частково у дискусії охопили питання вирощування посадкового матеріалу деревних видів у лабораторії лісової біотехнології Боярської лісової дослідної станції.

  Питання наближеного до природи лісівництва − системи організації і ведення лісового господарства, за якої досягається безперервне відновлення і формування лісостанів, максимально подібних за структурою і генезисом до природних, на сьогодні надзвичайно гостро постало перед лісівничою спільнотою України. Державна стратегія лісового господарства України до 2035 року та Стратегія екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату на період до 2030 року закликають поступово відмовлятися від суцільних рубок та запроваджувати методи лісівництва на засадах екологічно орієнтованого та наближеного до природи лісівництва. Обговорили питання необхідності впорядкування нормативно-правової бази з впровадження основних складових наближеного до природи лісівництва в нормативно-правові акти України.

 

Олександр Мельник

 


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook