«Всесвітня спадщина ЮНЕСКО» для студентів-міжнародників: лекція професора Миколи Томенка

10 лютого 2024 року
  На гуманітарно-педагогічному факультеті НУБіП України для студентів 4 курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» 07 лютого 2024 року відбулася вступна лекція до навчальної дисципліни «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО».
  Викладає зазначену навчальну дисципліну професор Микола Володимирович Томенко, доктор політичних наук, голова Наглядової ради нашого університету, який є ініціатором та організатором загальнонаціональних акцій «7 чудес України» та «7 природних чудес України». Загальнонаціональна акція була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» ще у 2007 році. Ця акція стала найрезонанснішим та найуспішнішим проєктом у галузі популяризації вітчизняного туризму https://tomenko.ua/aktsiji/sajt-7-chudes-ukrajiny-onovleno/
  В лекції йшлося про важливість збереження культурної, природної та нематеріальної спадщини українського народу, зокрема, в складних умовах воєнного часу. Цей процес складний, потребує втілення послідовної державної політики, підтримки державних інституцій, спонсорів. Свій відбиток накладає й зменшення активності роботи міжнародних організацій у сфері культурної, природної та нематеріальної спадщини, зокрема це стосується і ЮНЕСКО.
 
  Лекція була надзвичайно актуальною, цікавою. Лектор зосередив увагу на об’єктах Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні, важливості нематеріальної культурної спадщини. Україна 22 листопада вперше увійшла до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО https://www.unesco.org/en. Станом на зараз, до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять вісім українських об’єктів, що мають видатну універсальну цінність. Водночас, об’єкт Всесвітньої спадщини «Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора» та Бахчисарайський ханський палац у Криму зазнають пошкоджень через окупаційну владу.
 
  Микола Володимирович наголосив на важливості збереження культурної спадщини, нашої національної ідентичності, привернення уваги світової спільноти до проблем в умовах викликів сьогодення. Історія України – це не лише низка подій, але й віддзеркалення національних цінностей через призму культурної спадщини. Запитання, що ми залишимо по собі, обов'язково висувається перед кожним поколінням. І відповіді маємо давати щонайшвидше.
 
 
 
 
 
 

Віра Пироговська,
доцент кафедри журналістики та мовної комунікації

Вікторія Хвіст,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook