У роботі ХVІІ щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам’ять про голокост: досвід сучасної війни проти України» взяли участь викладачі та аспіранти кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

27 січня 2024 року

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Цей день встановлений відповідно до Резолюції Генеральної асамблеї ООН № 60/7 2005 р. Резолюція наголошуєна важливості освітньої та просвітницької роботи для того, щоб засвоїти уроки Голокосту та запобігти проявам ненависті, фанатизму, расизму й упереджень у майбутньому.
В Україні стало вже традицією щорічного проведення напередодні цього дня наукового заходу. 26 січня 2023 р. сімнадцятий раз поспіль відбувся черговий науковий стіл «Українське суспільство і пам’ять про голокост: досвід сучасної війни проти України».

Організаторами круглого столу виступили Український центр вивчення історії Голокосту, за підтримки Goethe-Institut в Україні, Houseof Europe, європейської громади м. Дюссельдорф, а також Української асоціації юдаїки і магістерської програми з юдаїки Національного університету «Києво-Магилянська академія».
Ще один круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост» відбувся в умовах повномасштабної війни, розв’язаної проти нашої держави РФ. Тож, акценти всіх доповідей і обговорень були продиктовані часом і об’єктивними обставинами. У фокусі, як завжди, були питання вшанування пам’яті жертв Голокосту, найсучасніші дослідження і освітні методики в цій царині, протидія дискримінації, антисемітизму, ромофобії, будь-яким проявам геноциду.

     

У роботі круглого столу традиційно взяли участь провідні науковці, освітяни, громадські діячі та офіційні особи. З привітальними промовами перед учасниками виступили – Анатолій Подольський (к.і.н., директор Українського центру вивчення історії Голокосту, м. Київ), Мартін Єґер (Надзвичайний і Повноважний посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні), Фабіан Мюльталер (директор Goethe-Institut в Україні, м. Берлін), Володимир Тиліщак (к.і.н., заступник голови Українського інституту національної пам'яті, м. Київ), Маттіас Ріхтер (керівник проєкту «Вчимося пам’ятати», представник єврейської громади м. Дюссельдорф).

У роботі круглого столу в форматі офлай і онлай взяли участь викладачі (Вікторія Хвіст, Олена Любовець, Василь Стрілець, Олена Кропивко) та аспіранти (Максим Іващук, Олександр Ніколаєв, Яніна Алєєва, Андрій Сорокін) кафедри міжнародних відносин і суспільних наук.
Проведення подібних заходів сприяє формуванню суспільної пам’яті, повертає жертвам гідність і допомагає українському суспільству сьогодні поважати і співчувати тим, хто в ті роки протистояв комуністичним злочинам і сьогодні подолати того ж саме ворога.

 

 

 

Олена Любовець,
професор кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook