Трокоз Віктор Олександрович

Доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, лауреат премії імені С. З. Гжицького
Трокоз Віктор Олександрович

Тел.: (044) 527-89-40

Електронна пошта: [email protected]

Віктор Олександрович Трокоз – вчений в галузі фізіології тварин. Народився 1959 р. на Рівненщині. Після закінчення середньої школи вступив до Української сільськогосподарської академії, яку закінчив у 1981 році і отримав кваліфікацію зооінженера. Кандидатську дисертацію захистив 1989 р. на тему: "Вплив масажу молочної залози на багатоплідність, молочність і умовно-рефлекторну діяльність у свиноматок" і отримав науковий ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.13 – фізіологія людини і тварин. Науковий керівник – д-р біол. наук, професор В.В. Науменко.
Вчене звання доцента по кафедрі фізіології тварин присвоєне 2005 р. Докторську дисертацію захистив 2013 р. на тему: “Стимуляція фізіологічних процесів у організмі тварин біологічно активними речовинами різного походження” за спеціальністю: 03.00.13 – фізіологія людини і тварин, науковий консультант – д-р. вет. наук, професор, членкор. НААН, академік АНВО України А.Й. Мазуркевич. Вчене звання професора по кафедрі фізіології, патофізіології та імунології тварин присвоєне 2014 р. У 2012 році став лауреатом премії ім. С.З. Ґжицького, а у 2014 р. та обраний академіком Академії наук вищої освіти України.
У 1981–1986 рр. працював на посаді асистента кафедри фізіології сільськогосподарських тварин Української сільськогосподарської академії, у 1986–1987 рр. – аспірант цієї ж кафедри. У 1987–2003 рр. – старшим науковий співробітником та завідувач лабораторії лісового шовку Боярської лісової дослідної станції Національного аграрного університету, провідний науковий співробітник Національного аграрного університету. З 2003 по 2013 рр. – доцент кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України. З 2013 р. дотепер – професор цієї ж кафедри.
Трокоз В.О. – автор понад 500 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 109 патентів (авторських свідоцтв) на винаходи, корисні моделі та наукові праці, 7 монографій, 8 навчальних підручників та посібників з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки України, 3 навчальних програм для підготовки спеціалістів за напрямами «Ветеринарна медицина», «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», «Лісове господарство», ряду робіт методичного спрямування.
Він є членом Українського фізіологічного товариства ім. П.Г. Костюка та асоціації ветеринарних фізіологів України, спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій при Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Під науковим керівництвом професора В.О. Трокоза успішно захищено 3 кандидатських дисертації зі спеціальності 03.00.13 – Фізіологія людини і тварин (В. Шестеринська, П. Карповський, В. Карповський).
Нагороджений Почесною грамотою за Заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України, є лауреатом премії ім. С.З. Ґжицького Національної академії аграрних наук України, нагороджений відзнакою Державного комітету ветеринарної медицини України «За заслуги в розвитку ветеринарної медицини України ІІІ-го ступеня», удостоєний Золотої медалі XXIІ Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2010».
Напрям наукових досліджень – фізіологія вищої нервової діяльності і лактації тварин, фізіологія корисних комах, фізіологічні основи використання біологічно активних речовин.
Список публікацій: http://scholar.google.com.ua/citations?user=cEx_fZsAAAAJ&hl=uk
ORCID iD: orcid.org/0000-0001-8619-195X
ResearcherID: D-7612-2017
 

 
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook