Студентка спеціальності «Кібербезпека» Світлана НАУМЕНКО взяла участь у Діалозі на тему: “Ґендерне різноманіття в кібербезпеці: реалії та можливості для жінок в Україні”
У місті Київ в рамках реалізацію проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» 31 жовтня відбувся Діалог на тему: “Ґендерне різноманіття в кібербезпеці: реалії та можливості для жінок в Україні”.
Метою Діалогу було налагодження співпраці між представниками різних галузей для просування ґендерної рівності в сфері кібербезпеки в Україні та напрацювання рекомендацій для подолання перешкод у професійній реалізації жінок.
Сесії Діалогу модерували Надія ОМЕЛЬЧЕНКО, віцепрезидентка компанії “ІТ-Інтегратор”, та Олександр СМИЧНІКОВ, директор з бізнес-консалтингу, 10Guards .
Учасниками Діалогу були представники держустанов, підприємств діяльність, яких пов’язана із кібербезпекою. Презентувати позицію майбутніх фахівців кібербезпеки було довірено студенці спеціальності «Кібербезпека» факультету інформаційних технологій НУБІП Світлані НАУМЕНКО.
В ході обміну думками учасники запропонували різні кроки для підсилення ґендерної рівності серед різних спільнот, зокрема: Інтеграція проблематики ґендерної рівності у шкільні програми з кібербезпеки. Промотування сфери кібербезпеки, в т.ч. експертками. Розширення розуміння різноманітності сфери кібербезпеки. Проведення стажувань і практик для студентів(-ок), що покаже багатше розмаїття можливостей і напрямків розвитку. Менторство для студентів(-ок) з дотриманням ґендерної рівності серед менторів. Запровадження політик і корпоративної етики з урахуванням ґендерної рівності. Розвиток особистого бренду жінок в сфері кібербезпеки. Промотування ґендерної рівності в публічному просторі. Регуляції щодо захисту ґендерної рівності на державному рівні. Загальне промотування сфери (і як результат збільшення зацікавленості серед експертів і експерток).
Програма «Діалог про кібербезпеку» здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, виданого Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
Володимир Матієвський,
старший викладач
кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки