Жнива в навчально-дослідних господарствах НУБіП України тривають, наразі це «зелені жнива»

1 вересня 2023 року
  До Дня Незалежності України навчально-дослідні господарства повністю завершили збирання ранніх зернових культур. Цього року результати жнив додають оптимізму. Всього зібрано понад 7 тис. тон зерна озимих та ярих ранніх зернових культур з середньою урожайністю 48,4 ц/га, що на 1 тону більше з кожного гектара у порівнянні з минулим роком. Стратегічної культури – озимої пшениці – господарства всі разом зібрали понад 6,5 тис тон, найвища урожайність у ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція» – 60 ц/га, + 11,9 ц/га до 2022 року.

  Паралельно зі збиранням зерна проводили заготівлю соломи, цьому сприяла і погода. Всі господарства заготовили соломи 100 % до потреби. Згідно затверджених на початку року технологічних карт на 2-3 день після завершення збирання зерна, щоб зберегти вологу, знищити бур’яни, в поле зайшла ґрунтообробна техніка: лущильники та борони. У Агрономічній дослідній станції одночасно із лущенням на всій звільненій від стерньових культур площах посіяли сидерати для відновлення родючості ґрунту.
  У серпні настають оптимальні строки для посіву озимого ріпаку. Станом на 31 серпня в Агрономічній дослідній станції вже підготовлено грунт і посіяно 60 га цієї культури. Також проводиться підготовка ґрунту у ВСП «Заліщицький фаховий коледж» під посів ріпаку на площі 100 га.

 

  Активно зараз у господарствах ідуть «зелені жнива», для потреб тваринництва заготовлюється кукурудзяний силос. Сприятливі погодні умови, правильний підбір гібридів, дотримання всіх елементів технології вирощування дозволили виростити добрий урожай силосної кукурудзи. Нині заготівля силосу ведеться у Великоснітинському НДГ та вже завершено закладання маси в Немішаївському фаховому коледжу. Найблищим часом розпочнеться заготівля силосу у Агрономічній дослідній станції та Ніжинському агротехнічному інституті. На сьогоднішній день господарствами НУБіП України скошено кукурудзи на силос з площі біля 200 га, що складає більше половини посіву і заготовлено біля 6 тис. тон високоякісного силосу.

 

  Також нещодавно завершилась заготівля сіна з другого укосу багаторічних трав. НДГ скосили і затюкували біля 400 тон сіна, а всього з двох укосів – біля 800 тон.

  Жнива, що розпочалися в середині липня, продовжуються і зовсім скоро перейдуть на новий етап – збирання соняшнику, інших пізніх зернових і технічних культур.

Микола Грунтковський,
начальник відділу організаційної діяльності НДГ,
Боярської ЛДС та навчально-виробничої практики

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook