Ніжинський агротехнічний інститут. Посівну кампанію успішно завершено

17 травня 2023 року
  Весняно-польові роботи велися надзвичайно інтенсивно й у максимально стислі строки. Цьому передувала належна організаційно-підготовча і злагоджена робота усіх підрозділів інституту. У двотижневий термін посіяно із внесенням мінеральних добрив 670 га, а з урахуванням ранніх зернових посівні площі склали 714 га; 4,24 га відведено під ягідні та овочеві культури.

 

 

  Ще декілька тижнів тому придбання добрив, насіння і засобів захисту рослин було під питанням. Але чітко спланована й організована робота фахівців планово-фінансового відділу, відділу публічних закупівель у поєднанні з менеджментом керівництва інституту дали свої результати. Придбано 55 т карбаміду, 40 т комплексного добрива (5:15:15), 25 т сульфату амонію та засоби захисту рослин.
  Враховуючи труднощі у проведенні тендерних закупівель було змінено черговість посіву просапних культур. Спочатку було посіяно 100 га кукурудзи на зерно, далі – 300 га соняшнику. Одночасно (практично за 4 дні) завершено сівбу сої посівним комплексом PÖTTINGER на площі 240 га.
  Складні погодні умови восени призвели до зміни структури посівних площ: стратегічно важливу культуру озиму пшеницю ми були вимушені замінити на рентабельну культуру – сою.
 Ярий клин склав практично всі 718,24 га. Але модернізація й оновлення машинно-тракторного парку принесли свої плоди. Придбаний у минулому році 4-х корпусний плуг Lemken Opal 110 у парі з трактором JOHN DEERE 6110B та 5-ти корпусний плуг KUHN Multi-Master 123 з трактором ХТЗ 17021 дали змогу навесні одночасно працювати двом орним агрегатам; внесення мінеральних добрив проводилося розкидачем фірми KUHN, компактомат фірми Farmet К 600 PS забезпечив своєчасну і якісну підготовку ґрунту. Посів здійснювався сівалкою KINZE 3000.

 

  Завдяки налагодженій співпраці з ТОВ «Агрофірма «Колос», директором якої є доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент НААН України Леонід Центило, голова Ради роботодавців НУБіП України, вчергове забезпечив наш навчальний заклад насінням гібридів кукурудзи вітчизняної селекції Ріст СВ, Ігорів 290 СВ; соняшнику РЖТ Марлен та вермибіогуматами з мікроелементами бору, молібдену і цинку.
  Тісна співпраця з базовими господарствами та ефективна взаємодія з партнерами приносить очевидні результати. Одним із таких підприємств є СТОВ «Інтер», директор – наш випускник Микола Бондар. На засадах благодійництва отримано 26 т сої та для дослідницьких робіт 27 кг кіноа.
  Голова наглядової ради СТОВ «Інтер» Валерій Куліч, голова Чернігівської ОДА (2015-2018 рр.), входить до ради роботодавців нашого навчального закладу.
  Подібна співпраця є яскравим прикладом плідної роботи ради роботодавців інституту, яку очолює доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри Національного університету «Чернігівська політехніка» Микола Бутко, голова Чернігівської ОДА (1999-2002 рр.).
  Теорія підкріплюється практикою. Інститутом переглянуто підходи до поглибленої практичної підготовки студентів: скориговано освітні програми, проводяться виїзні заняття в умовах виробництва та навчальні практики по всіх спеціальностях.

  У цьогорічній структурі посівних площ віднайшлося місце і для науково-дослідного поля на 15 га. На восьмому полі на площі 4 га відпрацьовуватиметься технологія органічного землеробства високорентабельної культури – кіноа. 3 га відведено для проведення дослідів з трьома гібридами кукурудзи на зерно і одним гібридом кукурудзи на силос. На четвертому полі закладено дослідні ділянки 4 гібридів соняшнику на площі 8 га.
  Це дасть змогу майбутнім агрономам і агроінженерам, менеджерам та обліковцям не тільки на практиці закріпити набуті теоретичні знання, а й ознайомитися з основами проведення науково-дослідних робіт.


Василь Лукач,
директор інституту

Андрій Івановський,
заступник директора
з навчально-науково-виробничих питань
та інноваційно-господарської діяльності

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook