У Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України відбулася ІХ міжвузівська студентська навчально-дослідницька конференція «Герої моєї родини»

10 травня 2023 року
  Історія – скарбниця людського життя, свідок минулого з усіма його перевагами і недоліками. Саме з неї ми черпаємо знання про своє коріння, дізнаємося про традиції, культуру і побут наших предків. Вона вчить сьогодення не повторювати помилок минулих поколінь у майбутньому. Адже недарма говорять, що той, хто не пам’ятає свого минулого, приречений повторювати його. Як людина, що не знає минулого власної нації, хоче впевнено крокувати у майбутнє без сумнівів у правильності своїх вчинків? Відповідь очевидна – ніяк.
  У Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України за ініціативи студентського наукового історико-краєзнавчого гуртка «Кліо» та під керівництвом викладачів дисциплін «Історія України» і «Всесвітня історія» Миколи Стрикуна та Володимира Шевченка було проведено ІХ міжвузівську студентську навчально-дослідницьку конференцію «Герої моєї родини», присвячену Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 125-й річниці Національного університету біоресурсів і природокористування України.

  Тематикою конференції стали дослідження студентів власних родинних історій, пов’язаних з Другою світовою та російсько-українською війнами, голодоморами та концтаборами тощо. Близько тридцяти учасників представили розповіді про рідних або знайомих, факти життя яких були підтверджені фотокопіями документів, нагород, фотокарток, розшуканих у сімейних архівах або за допомогою інтернет-ресурсів.

  Приємно, що відчувався справжній дослідницький інтерес у студентів до минулого через ті родинні історії, якими вони охоче ділилися, тому що кожного з присутніх переповнювало почуття гордості за своїх рідних.

  Історія – це невід’ємна частина кожного народу, родини. Незнання свого походження, минулого своєї нації веде нас стежкою помилок минулого і породжує процеси деградації у масах суспільства. Це ніяк не приведе до світлого майбутнього наших нащадків. Тому цікавтеся минулим, аналізуйте його та обирайте правильний шлях до світлого прийдешнього!
 
Пам’ятаймо тих, хто воював за Україну тоді!
Шануймо тих, хто бореться за неї сьогодні!
 
Володимир Шевченко,
голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook