Українські державотворчі процеси за доби української революції 1917-1921 рр.: гуртківці вважають цю тему актуальною як ніколи!

5 квітня 2023 року

Процеси ефективного перебігу розбудови України як держави на сучасному етапі та визначення пріоритетних напрямків її розвитку у майбутньому вимагають від дослідників суспільствознавчого спрямування більш глибокого аналізу подій Української революції 1917 – 1921 років. Окреслена проблематика стає предметом дослідження усе більшого кола український вчених, по-перше, у зв’язку з необ’єктивним висвітленням її впродовж комуністичного періоду в історії України, по-друге, через цінність уроків революції. Сучасна російська агресія так або інакше пов’язана з процесами нашого українського державотворення, адже головною метою останньої є безповоротне припинення суб’єктності Української держави. З цього боку логічним є звернення до історичного досвіду вітчизняного державотворення. На попередніх етапах історичного розвитку завжди можна віднайти подібні сучасним проблеми, які вже дістали певне вирішення. Тому даній тематиці і присвячено одне із засідань гуртка «Історико-правничі студії», як відбулося 04 квітня 2023 року.

 

У ході дискусії прийшли до висновку, що найсистемнішим слід визнати саме досвід доби української революції 1917-1921 рр., який базується на результатах діяльності українських держав: Українська Центральна Рада, Гетьманат П. Скоропадського, Директорія Української Народної Республіки.

 

Дякую всім учасникам за чудову роботу!

 

Ірина Єрмоленко,

керівник гуртка

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook