Наукові досягнення вчених НУБіП України з напряму нанобіотехнології та публікації в наукових виданнях університету: на порядку денному Координаційної ради

16 лютого 2023 року
  15 лютого відбулося перше засідання Координаційної ради з питань науково-технічної діяльності у 2023 році. З вступним словом до присутніх звернувся голова ради, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк, який окреслив основні завдання активної науково-інноваційної роботи підрозділів у новому році, можливості міжнародного науково-технічного співробітництва, представив порядок денний та відкрив роботу Координаційної ради.

  З науковою доповіддю на тему «Інноваційні нанобіотехнології для посилення дії хіміопрепаратів» виступила завідувачка кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики, доктор біологічних наук, професор Світлана Прилуцька. Коротко представила основні завдання щодо досліджуваної тематики, отриманні результати лабораторних та клінічних випробувань дії нових нанобіопрепаратів на ракові клітини, перспектив розвитку та вирішення зазначеної проблеми. До активного обговорення розкритої теми дослідження долучилися доктор біологічних наук, директор УЛЯБП АПК Валентина Корнієнко, доктор технічних наук, професор кафедри технології конструкційних матеріалів і матеріалознавства Костянтин Лопатько, доктор технічних наук, професор кафедри конструювання машин і обладнання Юрій Ромасевич та доктор сільськогосподарських наук, начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко. Доповідь Світлани Прилуцької визначили як актуальну, досліджену тему потрібно впроваджувати в освітній процес для ознайомлення та вивчення здобувачами вищої освіти та рекомендували для заслуховування на Вченій раді університету.
 
  Про стан підготовки та публікації журналів доповідала начальних відділу науково-технічної інформації Вікторія Мельник. Станом на лютий місяць всі наукові видання наростили темп щодо набору та публікації статей у поточних випусках, хоча й залишається низка невирішених питань щодо розширення географічного охоплення авторського складу статей, залучення до публікації іноземних науковців, а також актуалізації наукових досліджень. За попередніми даними, троє журналів готові для подачі до розгляду можливості включення у наукометричні бази Web of Science, Scopus, ще троє журналів за підтримання та покращення ситуації щодо публікаційної активності будуть готові для подачі наприкінці весни.
 
  Науковий співробітник науково-організаційного відділу Ярослав Ковбаса представив кандидатури та наукові роботи, які рекомендуються на здобуття премій молодим вченим. За рішенням координаційної ради прийнято одноголосне рішення щодо рекомендації зазначених претендентів на отримання премій молодим вченим.
  Олександр Лабенко, директор ННЦ міжнародної діяльності, звернувся до всіх присутніх з інформацією про формування міжнародних робочих груп щодо оцінювання наукових проєктів, а також можливості щодо подання заявок наукових проєктів на конкурс за 6 кластерами. Детальну інформацією та реєстраційну форму для участі в конкурсі представники підрозділів отримають впродовж дня для поширення поміж співробітників та науковців університету. Окремо зазначив на активну роботу в січні щодо налагодження співпраці та спільних проєктів з міжнародними університетами, зокрема Польці, Іспанії та Китаю.
 
  Начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко представив проєкт плану роботи Координаційної ради з питань науково-технічної діяльності НУБіП України на 2023 рік та виніс його на обговорення та погодження.
  На завершення засідання присутніх також було поінформовано про Національний портал міжнародного науково-технічного співробітництва, акцентовано увагу на завданнях з підготовки ювілейної міжнародної конференції, підготовки окремих звітних матеріалів з виконання наукових досліджень за 2022 рік.
 
 
Артем Антонів,

секретар координаційної ради 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook