Сьогодні студент, а завтра — нобелівський стипендіат

17 грудня 2014 року

      8 грудня відбувся конкурс інноваційних проектів «Віртуальна реальність». У конкурсі взяли участь студенти 4 курсу економічного факультету спеціальності «Економіка підприємств». Ініціатором проведення конкурсу були завідувач кафедри інноваційної діяльності в АПК, професор Витвицька О.Д. та Вишнівська Б.В. доцент цієї ж кафедри. 

     Інноваційні проекти оцінювали провідні спеціалісти та фахівці у сфері інноваційної та інвестиційної діяльності: Кісіль Микола Іванович завідувач відділу інвестицій, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН; Георгієв Владислав Ангелович, кандидат економічних наук, науковий співробітник ЗАТ «Інститут інноваційного провайдингу» НААН України та начальник відділу патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської роботи НУБіП України Лук'янчук Людмила Володимирівна.

     Кожен учасник презентував цікаві проекти, тому комісії було досить складно визначитися та обрати кращих серед кращих.

    Активна дискусія студентів була відмічена при розгляді питання начальником патентного відділу університету Лук’янчук Л. стосовно охорони прав на авторські свідоцтва, особливо те, що згідно Закону України “Про авторське право і суміжні права” термін дії на охоронний документ 70 років. Як приклад авторського права представлялась методика створення прикрас із опалого листя, яка успішно використовується європейськими підприємствами по виготовленню дорогоцінних виробів.


   

     За відмінну підготовку та якісну презентацію І місце отримали Вакулюк Владислав та Гріцик Катерина за інноваційний проект «Вирішення екологічної проблеми сьогодення методом інноваційної переробки пластику», Виборна Альона отримала диплом ІІ ступеня за інноваційний проект «Прикраси з опалого листя», Жаткін Юрій за проект «Використання паливних брикетів як альтернатива традиційним енергоресурсам» (база дослідження СТОВ «Мусіївське» Хорольського району, Полтавської області) отримав диплом ІІІ ступеня.

    

     Із зернини виростає дерево, а із ідеї відкриття … От і роботи Ткаченко Юлії, Фітьмової Катерини та Захарчука Василя не зовсім віртуальні, відмітила Людмила Лук’янчук, а які претендують на охорону як вагомі інноваційні розробки та пропонуються, із доопрацюванням, для реєстрації у Державну службу інтелектуальної власності України. Також з метою недопущення протиправного використання та захисту результатів творчої діяльності, на прикладі презентації, під час якої здійснюється оприлюднення новизни було рекомендовано студентам обов’язкове маркування міжнародними символами авторських та суміжних прав, що підтверджують право автора дозволяти чи забороняти використання інформації іншим особам.

     Більшість робіт викликали у слухачів запитання, які невраховані у презентаціях, але виявилися досить цікавими.

                           

Ольга Данилівна Витвицька,
завідувач кафедри інноваційної діяльності в АПК
Богдана Вікторівна Вишнівська,
доцент кафедри інноваційної діяльності в АПК

 


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook